× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
CBN

Nie da się ukryć, że współcześnie wyroby konopne zyskują coraz większą popularność. Wielu ludzi wie, czym jest kannabidiol (CBD), a czym tetrahydrokannabinol (THC), ale wśród kannabinoidów naturalnie występujących w konopiach jest również kannabinol, czyli CBN. Co to jest i jak działa CBN? Czy wykazuje jakieś właściwości, a jeśli tak, to jakie? Czy kannabinol jest legalny? Czy olejki CBN to jedyne produkty z tą substancją? Odpowiedzi na wszystkie pytania znajdują się w poniższym artykule!

Kannabinol: czym jest i jak działa?

Jest jednym z ponad stu kannabinoidów, które naturalnie występują w konopiach siewnych, zwanych również włóknistymi oraz w konopiach indyjskich. Wykazuje działanie przeciwzapalne i przeciwbólowe. Procentowa ilość CBN w danej roślinie uzależniona jest od jej wieku. Im roślina starsza i dłużej wystawiona na działanie promieni słonecznych, tym więcej CBN znajduje się w jej częściach zielonych. CBN można również wytworzyć z THC. CBN jest substancją, która wykazuje bardzo niewielkie, jeśli jakiekolwiek efekty psychoaktywne i z tego powodu jest bezpieczna do stosowania przez osoby, które wolą unikać efektów wywoływanych przez THC.

Legalność CBN

Kannabinol jest legalny tak w Polsce, jak i w wielu innych krajach Europy i świata. Nie jest substancją psychoaktywną, jego sprzedaż nie musi być więc regulowana tak jak na przykład sprzedaż medycznej marihuany w aptekach. Produkty z CBN dostaniemy w niemal każdym większym sklepie konopnym w różnych częściach kraju (głównie większe miasta).

Właściwości CBN

Do właściwości CBN zaliczamy między innymi:

  • działanie przeciwbólowe;
  • działanie przeciwzapalne;
  • działanie nasenne i rozluźniające;
  • działanie przeciwlękowe (anksjolityczne);
  • działanie przeciwnowotworowe, przeciwdrgawkowe oraz wspomagające układ immunologiczny człowieka.

Powyższa lista przedstawia tylko niektóre zalety płynące z korzystania z produktów o wysokiej zawartości CBN, jednak mechanizm działania substancji nie został w pełni zbadany. Możemy więc liczyć na to, że w najbliższej przyszłości zostaną odkryte kolejne właściwości tego związku.

Olejek CBN

Produkty z CBN występują w różnych postaciach: suszu, koncentratów, a także olejków właśnie. Olejek CBN jest produktem, jak sama nazwa wskazuje, płynnym. Nie pali się go, a stosuje w inny sposób: podjęzykowo. Stamtąd substancja wchłania się i dostaje do krwiobiegu, osiągając pełne stężenie w organizmie po około 15 minutach.

Stosowanie olejków CBN należy rozpoczynać od niskich dawek, aby sprawdzić reakcje własnego organizmu. W późniejszych etapach olejek można stosować również w dawkach wyższych. CBN nie uzależnia i jest bezpieczny w codziennym stosowaniu, a jako substancja o szerokim spektrum działania znajduje zastosowanie w leczeniu wielu chorób i dolegliwości.

Więcej informacji na temat CBN: https://legalweed.pl/

You may also like