× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
Dlaczego warto kupić karnet na siłownię?

Uczęszczanie na siłownie stało się ostatnio modą. I dobrze, bowiem niesie to ze sobą wiele pozytywów dla ciała. Aktywność fizyczna może mieć różne cele, dlatego siłownia to miejsce dla każdego.

Zalety ćwiczeń na siłowni

Każdy wie o tym, że aktywność fizyczna rozbudowuje mięśnie, wspomaga odchudzanie itd. Ale poza tymi namacalnymi dobrodziejstwami zalety ćwiczeń na siłowni można długo wymieniać. Przede wszystkim pomagają one:

  • Zachować dyscyplinę – ćwiczenia należy wykonywać dokładnie, by były skuteczne;
  • Budować wytrwałość i samozaparcie – efektów ćwiczeń nie widać od razu, pierwsze treningi często kojarzą się raczej z bólami, niż z dobrym nastrojem. Jednak na wytrwałych czeka nagroda w postaci zdrowszego ciała.
  • Wprowadzać zdrową rutynę do codzienności – chodzenie na siłownię jest zajęciem regularnym, niosącym pozytywne skojarzenia. Planowanie czasu tak, by uwzględnić w nim wyjście na ćwiczenia daje bodziec do lepszej samoorganizacji.
  • Nawiązać znajomości – siłownia to miejsce spotkań pozytywnych ludzi o podobnych upodobaniach. Ćwicząc na z pewnością poznasz kogoś, kto chętnie Ci doradzi.

Jak ćwiczyć na siłowni?

Siłownie często oferują zajęcia wprowadzające dla nowych członków. Jest to dobra okazja do zapoznania się ze sprzętem i zasadami bezpiecznego korzystania z niego. Przed rozpoczęciem ćwiczeń warto sprecyzować swoje wymagania i możliwości. Najlepiej jest zaczynać od małych kroków, ćwiczyć długo, ale mało intensywnie, stopniowo budując wydolność, wzmacniając ścięgna i przyzwyczajać mięśnie do wysiłku. Na start najlepiej postawić na trening funkcjonalny, ćwiczenia obwodowe, yogę z instruktorem i fitness.

Trening na siłowni z trenerem personalnym

Trener personalny jest specjalistą, który ułoży Ci skrojony na Twoją miarę plan treningowy. Na początku będzie chciał poznać lepiej Ciebie, Twoje oczekiwania i możliwości. Zademonstruje ćwiczenia i, przede wszystkim, nauczy Cię poprawnej techniki ich wykonywania.

Co najważniejsze jednak, trener personalny zbuduje w Tobie motywację do działania. Chociaż ty sam możesz nie zauważać rezultatów, to fachowiec z pewnością dostrzeże postępy i Ci o nich powie. 

Szukasz nowoczesnej siłowni na Śląsku? Sprawdź ofertę – siłownia Zabrze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may also like