× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
Dom seniora Tarnów | Holi-Care

Umieszczenie ukochanego członka rodziny w domu opieki jest dla wielu osób decyzją niezwykle trudną. Silna więź emocjonalna, a także wieloletnie przywiązanie potrafią sprawić, że rozłąka taka wydaje się wręcz niemożliwa do przeżycia. Niestety niektóre sytuacje i brak możliwości zadbania o seniora zmuszają nas jednak do podjęcia decyzji o wyborze domu opieki. Stojąc przed podjęciem ostatecznej decyzji warto poszukiwać miejsca, w którym nasz bliski będzie czuć się tak dobrze, jak w domu. Na co zatem zwrócić uwagę?

Państwowy czy prywatny dom seniora?

Stojąc przed decyzją oddania członka rodziny do domu opieki bardzo często rozważamy, który typ placówki będzie najodpowiedniejszy: państwowy czy prywatny dom seniora? Co ważne, wbrew powszechnie panującej opinii za oba rodzaje domów należy płacić, a o wysokości opłat w domu państwowym decyduje treść ustawy o pomocy społecznej.

To, co warto podkreślić to różnice w standardzie panującym w obu rodzajach placówek. Państwowe ośrodki często prezentują dużo gorsze i mniej komfortowe warunki mieszkaniowe, a na miejsce dla seniora trzeba czekać niekiedy kilka lat. Dodatkowo mieszkańcy mają dużo mniejsze możliwości skorzystania z zajęć dodatkowych czy różnego rodzaju atrakcji.

Z kolei placówki prywatne oferują szybkie zakwaterowanie w dużo lepszych i przyjaznych warunkach. Dodatkowym atutem jest wykwalifikowany oraz doświadczony personel, a także współpraca placówki ze specjalistami i rehabilitantami. Miejscem takim będzie np. Dom seniora Tarnów Holi-Care, który oferuje najwyżej jakości standard opieki oraz domową atmosferę każdemu seniorowi.

Dosyć istotną kwestią jest również zapewnienie odpowiednich warunków nie tylko dla mieszkańców, ale i odwiedzających ich członków rodziny. Umożliwi to swobodne i częste odwiedziny u bliskiej nam osoby oraz możliwość zakwaterowania w weekendy i święta.

Holi-Care - prywatny dom seniora

Na co zwrócić uwagę wybierając placówkę?

Jednym z najistotniejszych aspektów, jaki należy wziąć pod uwagę, poszukując najlepszej nowego domu dla seniora jest dobre skomunikowanie z naszym miejscem zamieszkania. Umożliwi to nam częste odwiedziny i zagwarantuje szybki oraz bezproblemowy dojazd w razie potrzeby. Inną ważną sprawą jest ogólny standard miejsca, czyli wyposażenie, umeblowanie, wygląd toalety, ogrodu oraz przestrzeni do rehabilitacji i spędzania czasu wolnego.

Niezwykle istotne jest również podejście personelu i możliwie jak najbardziej troskliwa opieka nad seniorami. W takich miejscach panuje przyjazna, często niemal domowa atmosfera, która pozwala poczuć się jak wśród najbliższych. Jest to naprawdę ważne, ponieważ seniorzy bardzo ciężko znoszą rozłąkę w zbyt sformalizowanych warunkach zakwaterowania.

Na koniec należy upewnić się, czy placówka, którą wybraliśmy spełnia wszelkie wymogi prawne powiązane z prowadzeniem działalności tego typu. Takie informacje powinny znajdować się na stronie internetowej odpowiedniego urzędu wojewódzkiego. Wybrana przez nas placówka powinna być wpisana do rejestru urzędowego.

You may also like