× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
Sklep ze sprzętem medycznym
W życiu zdarzają się różne nieprzyjemne sytuacje. Ludzie chorują lub ulegają wypadkom. Czasem zostajemy zmuszeni do zaopiekowania się bliską nam osobą, która wymaga specjalistycznego leczenia, rehabilitacji lub nie może samodzielnie się poruszać. Nieszczęście może przytrafić się również nam. W takiej trudnej sytuacji chcemy zapewnić pacjentowi jak najlepsze warunki i możliwości rekonwalescencji. Choroby i kontuzje powodują konieczność odpowiedniej rehabilitacji i korzystania z właściwego sprzętu. Zwykle jest on bardzo drogi. Niejednokrotnie zakup wyposażenia medycznego przekracza nasze możliwości finansowe. Z pomocą przychodzą wtedy wypożyczalnie sprzętu medycznego.

Czy warto wypożyczyć sprzęt medyczny?

Podejmując decyzję o zakupie lub wypożyczeniu niezbędnych urządzeń, bierzemy pod uwagę wiele czynników. Najważniejszym z nich jest prognozowany stan zdrowia pacjenta. Jeżeli urządzenia będą potrzebne przed długi czas można rozważyć ich zakup. Jednak jeśli schorzenie lub kontuzja pacjenta ma charakter krótkotrwały, nie będzie on potrzebował pomocy specjalistycznego sprzętu przez długi okres. W takim wypadku warto zdecydować się na skorzystanie z usług wypożyczalni. Po odzyskaniu przez pacjenta sprawności można taki sprzęt po prostu zwrócić i nie staje się on dla nas zbędnym problemem. Wypożyczalnia zapewnia transport oraz pomoc w  montażu sprzętu wraz z krótkim przeszkoleniem, jak należy z niego korzystać. Takie przeszkolenie oferuje wypożyczalnia sprzętu medycznego i rehabilitacyjnego Patronus, która świadczy także usługi doradcze w zakresie wyboru odpowiedniego sprzętu dla pacjenta. Dla użytkowników, którzy nie mieli wcześniej kontaktu z profesjonalną aparaturą, jest to bardzo pomocne. W przypadku awarii sprzętu wypożyczalnia dokona również jego naprawy. Bliższe informacje można uzyskać kontaktując się z biurem wypożyczalni. Bardzo ważną kwestią jest również czynnik finansowy. Specjalistyczne urządzenia są bardzo drogie i nie zawsze można liczyć na refundację przez NFZ konkretnego sprzętu. Wypożyczając go, ponosimy mniejsze koszty, a zaoszczędzone w ten sposób pieniądze można przeznaczyć na rehabilitację. Z usług wypożyczalni warto również skorzystać nawet jeśli rozważamy zakup urządzenia. Pozwoli to na oswojenie się i naukę jego obsługi oraz dopasowanie sprzętu do indywidualnych preferencji pacjenta. Wypożyczalnie oferują również możliwość wykupienia użytkowanego sprzętu. Osoba otrzyma wtedy dokładnie to urządzenie, z którego korzystała. Orteza stawu skokowego

Jaki sprzęt można wypożyczyć?

Wypożyczalnie sprzętu medycznego oferują klientom możliwość wynajmu urządzeń wielokrotnego użytku. Nie znajdziemy tam jednorazowego sprzętu osobistego. W ofercie znajduje się sprzęt medyczny, rehabilitacyjny i ortopedyczny. Możemy więc wypożyczyć  łóżko pielęgnacyjno-rehabilitacyjne, ale bez materaca. Ten musimy zakupić we własnym zakresie, ale można skorzystać z dofinansowania z NFZ na ten cel. W tym celu warto odwiedzić stronę https://patronus-med.pl/sklep-medyczny/, gdzie widnieje szeroki asortyment sprzętu medycznego ułatwiającego codzienne poruszanie się oraz pielęgnację. W wypożyczalni natomiast znajdują się również koncentratory tlenu, podnośniki pacjenta, wózki inwalidzkie, szyny rehabilitacyjne czy schodołazy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like