× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
cholesterol

Wysoki poziom cholesterolu stwarza ryzyko chorób zagrażających życiu, takich jak zawał serca i udar. Aby lepiej zrozumieć ryzyko, być może powinniśmy zrozumieć, czym jest cholesterol i jego funkcje.

Cholesterol to woskowata substancja we krwi, której organizm potrzebuje do budowy zdrowych komórek. Ten cholesterol może pochodzić z pożywienia, które jesz, i wątroby, która go wytwarza.

Jednak wysoki poziom cholesterolu we krwi nie jest zdrowy. Dzieje się tak dlatego, że przy wysokim poziomie cholesterolu w naczyniach krwionośnych mogą tworzyć się złogi tłuszczu, a kiedy one rosną, utrudni to przepływ wystarczającej ilości krwi przez tętnice. Złogi te mogą również nagle pęknąć i utworzyć skrzep, który powoduje zawał serca lub udar.

Chociaż dziedziczność jest czynnikiem wpływającym na wysoki poziom cholesterolu, mogą również przyczyniać się do tego niezdrowe wybory stylu życia, takie jak zła dieta.

To, co sprawia, że ​​wysoki poziom cholesterolu jest niebezpieczny, to brak objawów, więc zwykle jest już późno, gdy się o tym dowiesz, chyba że regularnie chodzisz na badania krwi.

Dlatego najlepiej jest pamiętać o swojej diecie, jeśli chcesz mieć zdrowsze i dłuższe życie.

Istnieje żywność, którą możesz dodać lub zamienić, a która pomoże obniżyć poziom cholesterolu.

Rośliny strączkowe, takie jak fasola, soczewica, rośliny strączkowe i ciecierzyca w Twojej diecie mogą pomóc, ponieważ są bogate w błonnik, minerały i białko.

Według Daily Express codzienne spożywanie pół szklanki roślin strączkowych może obniżyć poziom cholesterolu średnio o 6,6 mg / dl.

Możesz mieć rośliny strączkowe zamiast przetworzonego mięsa, ryżu lub pszenicy.

Innym pokarmem, który możesz mieć w swojej diecie, są awokado. Ten owoc jest nie tylko bogaty w składniki odżywcze i błonnik, ale jest również bogaty w tłuszcze jednonienasycone.

Innym pokarmem bogatym w tłuszcze jednonienasycone są orzechy. Są również bogate w kwasy tłuszczowe omega-3. W ten sposób orzechy mogą być dobrym zamiennikiem niezdrowego jedzenia w przekąskach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like