× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
cukrzyca

Cukrzyca typu 2 jest najpowszechniejszym typem cukrzycy. I chociaż zdrowa dieta może pomóc w leczeniu choroby, istnieje również napój odpowiedni dla diabetyków.

Glukoza we krwi lub cukier pochodzący z pożywienia jest głównym źródłem energii Twojego organizmu. W odpowiedzi na obecność glukozy trzustka wytwarza hormon insulinę, który pomaga glukozie dostać się do komórek i wykorzystać jako energię.

Cukrzyca ma miejsce, gdy organizm nie jest w stanie wytworzyć wystarczającej ilości insuliny lub nie może prawidłowo jej używać.

W cukrzycy typu 2 trzustka nie jest w stanie wytworzyć wystarczającej ilości insuliny, która jest wymagana, ponieważ organizm uodpornił się na jej działanie. W ten sposób glukoza gromadzi się we krwi.

Jeśli masz cukrzycę typu 2, ważne jest, abyś uważał na to, co jesz oprócz przyjmowania leków.

Musisz upewnić się, że poziom glukozy we krwi nie wzrośnie lub utrzyma się na wysokim poziomie przez długi czas, aby uniknąć dalszych komplikacji zdrowotnych.

Nie tylko powinieneś uważać na to, co jesz, ale powinieneś także uważać na to, co pijesz.

Według Daily Express jednym z najlepszych napojów, jakie może pić pacjent z cukrzycą, jest woda.

Picie dużej ilości wody przez cały dzień utrzyma nawodnienie krwi, gdy organizm będzie próbował pozbyć się nadmiaru glukozy z moczem.

Jeśli nie pijesz wystarczającej ilości wody, Twój organizm nie będzie w stanie usunąć nadmiaru glukozy z moczem, co doprowadzi do dalszego odwodnienia.

Woda nie zawiera kalorii, dlatego diabetykom można bezpiecznie pić jej dużo przez cały dzień.

Według badań woda nie podniesie poziomu glukozy we krwi. Badanie wykazało ponadto, że gdy poziom glukozy u danej osoby jest zbyt wysoki, nadmiar glukozy zostanie wypłukany z krwiobiegu poprzez picie większej ilości wody.

Dlatego specjaliści od zdrowia zalecają wodę jako najlepszy napój dla pacjentów z cukrzycą typu 2.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like