× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
dieta

Utrata wagi nigdy nie była łatwa, zwłaszcza jeśli oznacza to pozbycie się ulubionego jedzenia.

Istnieje wiele diet, które obiecują pomóc Ci szybciej schudnąć. Jednak niektórym trudno jest trzymać się programu.

Zwłaszcza, gdy nie jesteś tak zdeterminowany, aby schudnąć, często wracasz do starej diety.

Być może także dlatego, że jedzenie to nie tylko zaspokojenie głodu. Jedzenie jest czasem sposobem radzenia sobie ze stresem, pocieszeniem się lub po prostu dla zabicia czasu.

Jednak dieta odgrywa dużą rolę w utracie wagi. Zdaniem ekspertów w dziedzinie zdrowia, bez względu na to, ile ćwiczysz, jeśli nie uzupełnisz jej zdrową dietą, możesz nie schudnąć.

Ale zrobienie tego na odwrót, na przykład samodzielna praca nad dietą lub po prostu upewnienie się, że stosujesz zdrową dietę, może pomóc Ci schudnąć, nawet jeśli nie ćwiczysz dużo.

Vicky Hughes, dietetyk w livLife, podzieliła się z Daily Express wskazówką, jak skutecznie sprawić, by Twoja dieta wspierała Cię w dążeniu do utraty wagi, a to poprzez zwracanie uwagi na to, co jesz.

W przeciwieństwie do popularnych diet, uważne odżywianie nie pozwoli ci dokonać drastycznych cięć w grupach żywności ani powstrzymać cię przed jedzeniem ulubionego jedzenia. Nadal możesz je jeść, ale z umiarem.

Uważne jedzenie to bycie świadomym jedzenia i napojów, które przyjmujesz do swojego ciała, obserwowanie, jak się czujesz i dostrzeganie sygnałów, które twoje ciało wysyła na temat tego, jak smakuje jedzenie, jak cię satysfakcjonuje i jak cię napełnia . To tak, jakbyś naprawdę wczuł się w ten moment podczas jedzenia.

Dla tych, dla których ograniczenia wynikające z innych diet są duszące, uważne odżywianie może być odpowiedzią nawet na kilka posiłków w tygodniu.

Kiedy jesteś świadomy tego, co jesz, w końcu nauczysz się dokonywać zdrowych wyborów, wiedząc, co jest dla Ciebie korzystne.

Ponadto nie przejadałbyś się niezdrowymi wyborami żywieniowymi, ponieważ wiesz, co może zrobić dla twojego ciała. Poza tym przekonasz się, że łatwiej będzie jeść z umiarem, niż nie jeść ulubionego jedzenia i walczyć z pokusą, by robić inaczej przez cały czas.

You may also like