× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
dieta ketonowa

Dieta ketogeniczna, lub bardziej popularnie znana jako dieta ketonowa, stała się jedną z najpopularniejszych diet, ponieważ nie tylko szybko schudniesz, ale może również pomóc w kontrolowaniu poziomu cukru.

Jest to dieta niskowęglowodanowa, wysokotłuszczowa , ale mówiąc najprościej, minimalizuje kalorie otrzymywane z węglowodanów i pozyskuje je więcej z tłuszczu i białka. Oznacza to, że ograniczasz jedzenie bogate w węglowodany, takie jak napoje o wysokiej zawartości cukru, takie jak napoje gazowane i ciasta, biały ryż, biały chleb i wiele innych.

Kiedy organizmowi zabraknie węglowodanów na energię, ponieważ zjadłeś ich mniej, zamiast tego użyje tłuszczu i białka, i wtedy możesz schudnąć.

Oczywiście, kiedy zmienisz coś, do czego twoje ciało przywykło lubić jedzenie, które jesz, twoje ciało będzie musiało się dostosować. Dla niektórych nie stanowi to większego problemu, ale są tacy, u których wystąpią skutki uboczne.

Jeśli właśnie zacząłeś stosować dietę ketonową i masz bóle głowy, nie martw się, ponieważ bóle głowy są częstym efektem ubocznym przejścia na dietę ketonową.

Twój ból głowy jest wynikiem spożywania mniejszej ilości węglowodanów, zwłaszcza cukru. Te bóle głowy związane z ketozą , jak nazywają to niektórzy eksperci w dziedzinie zdrowia, mogą trwać od dnia do tygodnia, a nawet dłużej.

Picie dużej ilości wody może pomóc złagodzić te bóle głowy, dopóki organizm nie przyzwyczai się do nowej diety. Możesz również wziąć go na wschód podczas ćwiczeń, przynajmniej do momentu, gdy przestaniesz odczuwać bóle głowy.

Jak na ironię, bóle głowy są oznaką, że Twoja dieta ketonowa działa. W rzeczywistości pojawiły się twierdzenia, że ​​ta dieta ketogeniczna może być potencjalnym sposobem leczenia migreny i klasterowych bólów głowy.

Chociaż potrzeba więcej badań, aby potwierdzić skuteczność diety ketonowej w przypadku migreny i klasterowych bólów głowy.

Oprócz bólów głowy, innym skutkiem ubocznym jest tak zwana grypa ketonowa, czyli szereg skutków ubocznych, takich jak skurcze, zmęczenie, biegunka i osłabienie.

Jednak gdy organizm stopniowo przyzwyczaja się do diety ketonowej, te skutki uboczne również ustąpią.

Jeśli jednak ból głowy nie ustąpi, najlepiej udać się do lekarza i poddać badaniu.

You may also like