× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
stacja uzdatniania wody

Woda płynąca z naszych kranów bywa często wątpliwej jakości – czujemy to poprzez posmak herbaty czy wpływ na nasze włosy i skórę. Uzdatnianie wody może nie tylko pozytywnie oddziaływać na nasz wygląd i zdrowie, ale również sprzęty AGD w naszym domu. Dlaczego warto uzdatniać wodę i na czym to polega? Jak działają urządzenia do uzdatniania wody i które wybrać?

Filtr do wody – stały dostęp do bezpiecznej wody

Filtr do wody i domowa stacja uzdatniania wody zapewniają nieprzerwany i pewny dostęp do czystej i bezpiecznej wody. Istnieje wiele problemów związanych z jakością wody, z którymi możemy spotkać się spotkać, m.in. zbyt duża twardość wody, zanieczyszczenia mechaniczne czy nadmiar chloru lub żelaza i manganu. Wówczas taka sytuacja nie powinna zostać zignorowana, bo wszystkie te aspekty mają bezpośredni wpływ na nasze zdrowie. Należy wówczas podjąć kroki zmierzające do uzdatnienia wody, które obejmują np. zakup filtra do wody czy domowej stacji uzdatniania wody.

Domowa stacja uzdatniania wody – duży wybór dla różnych potrzeb

Najpopularniejszym wybieranym narzędziem zapewniającym najlepszą jakość wody w warunkach domowych jest system zmiękczający. Domowe stacje uzdatniania wody ulepszające współczynnik pH wody wypełniane są żywicą jonowymienną, która umożliwia jej zmiękczenie i demineralizację. Dzięki takiej technice eliminuje się z niej nadmiar jonów wapnia i magnezu.

Twardość wody to problem obejmujący przekraczanie norm poziomów magnezu i wapnia w wodzie. W ten sposób tworzą się osady, narastające w kamień i zalegające w rurach, dodatkowo znacząco skracające żywotność sprzętów AGD. Zakup domowej stacji uzdatniania wody to więc nie tylko podniesienie jakości wody, ale również oszczędności dzięki dłuższemu i efektywniejszemu użytkowaniu sprzętów. Na stronie internetowej ustm.pl znajdziemy wiele wariantów stacji uzdatniających, m.in. dwuelementowy zmiękczacz dla wymagających, odżelaziacze w ochronie przed nadmiarem żelaza czy głowica BNT.

Filtry do wody – kuchenne i łazienkowe

W ofercie firmy USTM znajdziemy również łazienkowe filtry do wody, w łatwy i wygodny sposób montowane na wężu prysznicowym lub wężu do pralki. W asortymencie przygotowano także prysznicowy filtr do wody redukujący nadmiar chloru, dzięki czemu poprawimy kondycję włosów i skóry.
Dla kuchni dedykowany jest np. filtr lodówkowy ze srebrem oraz oraz filtry do wody narurowe, które sprawdzą się nawet w najmniejszych kuchniach. Dzięki tym urządzeniom uzdatniającym wodę bez wątpienia odczujemy różnicę w smaku herbaty czy potraw.

Centralne odkurzacze – przyjemne dla użytkownika, bezwzględne dla kurzu

Centralne odkurzacze to urządzenia wyróżniające się wyjątkowo skutecznym usuwaniem z domu kurzu, zanieczyszczeń czy roztoczy. Ich wyjątkową właściwością jest bezpowrotne wydmuchiwanie nieczystości na zewnątrz domu, co jest niezwykle istotne w szczególności dla alergików. Centralne odkurzacze zapewniają również podciśnienie i przepływ powietrza pozwalające na przyśpieszenie procesu sprzątania. Ich zakup warto najlepiej zaplanować przed lub w trakcie budowy domu, gdyż jego budowa opiera się na sieci przewodów ukrytych w ścianach i gniazd ssawnych umieszczonych w pomieszczeniach. Jednostka centralna instalowana jest zazwyczaj w kotłowni lub garażu, a przy sprzątaniu podłącza się jedynie długi wąż do wybranego gniazda. W odróżnieniu od tradycyjnych odkurzaczy, centralne odkurzacze eliminują cyrkulację zassanego powietrza, pozostawiając otoczenie w domu całkowicie wolne od pyłów i alergenów. Co więcej, możemy dokupić dodatkowe akcesoria ułatwiające sprzątanie, np. ssawkę do odzieży lub zwierząt.

Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą na stronie ustm.pl, gdzie znajdziemy jeszcze m.in. systemy odwróconej osmozy, korpusy narurowe czy elementy do instalacji sanitarnych.

You may also like