× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
klinika medycyny estetycznej

Współczesne kobiety z coraz większym zainteresowaniem przeglądają oferty placówek medycyny estetycznej. Profesjonalne gabinety mogą zaproponować bezpieczne, mało inwazyjne zabiegi upiększające, zarówno w obrębie ciała, jak i twarzy. Jedną z propozycji jest zabieg modelowania ust. Nie każdą panią natura obdarzyła pełnymi, zmysłowymi ustami, w czasie wizyty w gabinecie można je bezproblemowo powiększyć między innymi poprzez wstrzykiwanie kwasu hialuronowego.

Dlaczego warto się zdecydować na umówienie wizyty?

Jego główną zaletą jest to, że zabieg daje prawie natychmiastowe efekty. Już po pierwszej wizycie można zauważyć powiększenie ust. Wszystko zależy od tego, jakim preparatem zostanie wykonana taka czynność, dobrej jakości produkt jest istotny. Coraz częściej odchodzi się już od typowego powiększenia, zabieg idzie bardziej w kierunku poprawnego wymodelowania ust, tak żeby wyglądały one bardziej naturalnie.

Do gabinetu może zgłosić się każdy, przeważnie z tej usługi korzystają kobiety w różnym wieku, nie tylko starsze panie. Wraz z takim zabiegiem można przeprowadzić także drobną korektę zmarszczek mimicznych wokół ust, z wiekiem ilość tych zmarszczek niestety się powiększa, co może nieestetycznie wyglądać.

Ostateczny efekt takiego powiększania może nastąpić nawet po tygodniu od zabiegu. Nie należy się zniechęcać, organizm różnie reaguje na tego typu wypełniacze, dlatego warto zadbać o to, żeby były one całkowicie bezpieczne i naturalne.

Jak prezentują się usta po zabiegu?

Tuż po wizycie w gabinecie, w którym padła decyzja o powiększeniu ust, trzeba się spodziewać drobnej opuchlizny. Obrzęk ust znika po kilku godzinach. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, dlatego klientka gabinetu zachowuje pełną świadomość, może też sygnalizować lekarzowi wszelkie uczucie dyskomfortu.

Bolesność dotykowa ustępuje po upływie pięciu dniu od zabiegu, nerwy wokół ust się regenerują. Warto wspomnieć też o tym, że zabieg nie pozostawia żadnych blizn. W zależności od wrażliwości skóry, mogą pozostać na niej drobne zaczerwienia, lecz jeśli podąża się za radami lekarza, nie nagrzewa się tego obszaru, wszystkie oznaki przeprowadzenia zabiegi znikają szybko.

Kwas hialuronowy wysokogatunkowy utrzymuje się długo w tkankach, nawet do 8 miesięcy. Jest to preparat bezpieczny, dlatego nawet po upłynięciu tego czasu, można zauważyć, że usta w dalszym ciągu są dobrze napięte i jędrne.

O czym należy pamiętać?

Niezależnie od inwazyjności zabiegu warto każdy z nich wykonywać w dobrej klinice medycyny estetycznej. Najlepsze są te, które zostały sprawdzone przez wielu klientów, mają pozytywne komentarze. Lekarze powinny mieć doświadczenie i pracować na wysokogatunkowym sprzęcie.

Powiększenie ust to także właściwa korekta twarzy, usta nie opadają, są symetryczne, przez co twarzy wygląda lepiej. Jeden taki zabieg jest w stanie poprawić wizerunek, warto przeprowadzić go w wartościowym gabinecie, takim, gdzie będzie można się czuć bezpiecznie. Po dobrze przeprowadzonym zabiegu nie powinny powstać trwałe ślady uszkodzeń tkanek.

klinikaArtykuł powstał przy współpracy z Mediderm.com.pl

You may also like