× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
pakiety medyczne

Od kiedy rynek pracy w Polsce stał się rynkiem pracownika, pracodawcy zaczęli poszukiwać różnych rozwiązań, mających na celu podniesienie atrakcyjności oferty i zwiększenie zainteresowania danym stanowiskiem. Coraz częściej w propozycjach pracy zaczęła pojawiać się rubryka z informacją o dodatkowych benefitach pozapłacowych. Do najpopularniejszych zaliczyć można dni ze świeżymi owocami, kartę Multisport czy dofinansowanie posiłków lub kina. Wyjątkowo często wybierany jest także pakiet LuxMed, który cieszy się uznaniem zarówno ze strony pracodawcy, jak i pracowników. Dlaczego? Co sprawia, że obie strony tak często się na niego decydują?

Korzyści po stronie pracodawcy


Samo wystąpienie w ofercie pracy informacji, że pracodawca zapewnia dodatkowe benefity, jest pozytywnie odbierane przez potencjalnych kandydatów. Kiedy jednak znajduje się tam wzmianka o opiece medycznej LuxMed, propozycja staje się ciekawsza i korzystniejsza ze względu na swoją uniwersalność – nie każdy uprawia sporty albo interesuje się kinem, ale każdy choruje. Pracownik może czuć się bardziej przywiązany do swojego stanowiska, wiedząc, że w innej firmie nie będzie mógł liczyć na tego typu udogodnienie.

Wybór tego rozwiązania pozwala też na oszczędności. Część poniesionych na ten wydatek kosztów pracodawca może rozliczyć w ramach kosztów uzyskania przychodu. Dodatkowo pracownicy będą mogli łatwiej zadbać o swoje zdrowie, co zmniejszy ilość nieobecności związanych ze zwolnieniami lekarskimi. Ponadto wizyta może zostać umówiona na godzinę odpowiadającą pracownikowi (także wieczorną), dzięki czemu nie będzie zmuszony do brania urlopu lub wychodzenia w godzinach pracy, aby udać się do lekarza. A, jak wiadomo, zdrowy i zadowolony pracownik pracuje wydajniej. Sam przebieg współpracy z grupą LuxMed jest bezproblemowy. Pracodawca ma przydzielonego Opiekuna Klienta, który dba o to, aby załatwianie wszelkich spraw odbywało się komfortowo i sprawnie. Do dyspozycji jest także Portal Klienta, dzięki któremu zgłaszanie nowych osób uprawnionych do opieki jest proste i szybkie.

Korzyści po stronie pracowników


Osoba korzystająca z opieki medycznej LuxMed, od samego wejścia do budynku poczuje się jak gość – niezależnie, czy wskaże się wyremontowane, zadbane budynki, uprzejmych i pomocnych pracowników recepcji, czy lekarzy traktujących pacjenta jak człowieka, a nie numerek w kartotece. Bardzo dużą wygodą jest dostęp do Portalu Pacjenta. Pozwala on na wyszukanie wizyt w dogodnym terminie i godzinie, u konkretnego lekarza specjalisty. Na wizytę nie trzeba czekać długo – zazwyczaj dzień, dwa, a przy odrobinie szczęścia można znaleźć okienko nawet tego samego dnia. Jeśli pośród specjalistów nie ma akurat wolnego terminu, firma ma podpisane umowy z lekarzami prywatnymi, którzy w razie potrzeby przyjmują w ramach pakietu. Placówki LuxMed znajdują się już w całej Polsce, dlatego niemal każdy ma do nich dostęp. Dokumentacja medyczna jest elektroniczna, każdy lekarz ma dostęp do historii, wyników, zdjęć. W razie przeprowadzki nie ma zatem problemu ze zmianą specjalisty.

Nie ma wątpliwości, że wybór któregoś z pakietów grupy LuxMed jest rozwiązaniem, które ma ogromne zalety zarówno po stronie pracownika, jak i pracodawcy, co zapewne potwierdzi każdy, kto miał okazję czy skorzystać z wizyty, czy dostarczać taką możliwość swoim pracownikom.

MedicCentre.pl
Artykuł powstał we współpracy z mediccentre.pl

You may also like