Terapia czaszkowo krzyżowa kurs
Terapia czaszkowo – krzyżowa to jedna z dziedzin osteopatii, znajdująca zastosowanie w leczeniu ludzi w różnym wieku, od niemowląt po osoby w wieku podeszłym. Zabiegi tego typu potrafią korzystnie wpłynąć na poprawę w funkcjonowaniu zarówno naszego organizmu, jak i sfery psychicznej. Czym dokładnie jest terapia czaszkowo – krzyżowa i dla kogo jest wskazana dowiesz się czytając dalszą część tekstu.

Na czym polega terapia czaszkowo – krzyżowa?

Terapia czaszkowo – krzyżowa charakteryzuje się niezwykle delikatnym lecz przynoszącym skutki działaniem. Zabieg tego typu polega na delikatnym uciskaniu i masowaniu czaszki lub kości krzyżowej w celu regulacji przepływu płynu mózgowo – rdzeniowego oraz pracy z dysfunkcjami chrząstkozrost klinowo – podstawnego. Terapeuta wyspecjalizowany w tej dziedzinie osteopatii jest w stanie za pomocą swoich dłoni wyczuć delikatne ruchy kości czaszki oraz wspomnianego wcześniej płynu mózgowo – rdzeniowego, po to by ustabilizować ich rytm i pozwolić na swobodny przepływ płynu w dalsze części naszego ciała. Jest to szczególnie istotne, bowiem nieprawidłowości w przepływie tego płynu mogą mieć wpływ na występowanie chorób i zmian funkcjonalnych naszego ciała, takich jak chociażby nieprawidłowości w obrębie czaszki, dysfunkcje kręgosłupa szyjnego, zaburzenia koncentracji i przewlekły stres a nawet stany lękowe i depresyjne.

Jakie schorzenia możemy leczyć przy pomocy terapii czaszkowo – krzyżowej i komu jest ona wskazana?

Jak już wcześniej zostało wspomniane, płyn mózgowo – rdzeniowy ma istotny wpływ na funkcjonowanie większości układów naszego ciała. Z tego też powodu, terapia czaszkowo – krzyżowa kurs, jest w stanie pomóc pacjentom borykającym się z najróżniejszymi schorzeniami i dysfunkcjami takimi jak, chociażby:
 • refluks lub kolka u niemowląt,
 • problemy ze snem lub koncentracją,
 • nawracające migreny i silne bóle głowy,
 • bóle kręgosłupa i wady postawy,
 • nerwice, lęki i stany depresyjne,
 • problemy z nauką, dysleksja, jąkanie się czy nadpobudliwość psychoruchowa.
Regularne sesje terapii czaszkowo – krzyżowej mogą pomóc również w regulacji pracy całego ciała oraz w znalezieniu balansu w życiu, tak by zwiększyć możliwości pacjenta do samouzdrowienia.  Pojedynczy zabieg trwa z reguły od 1 do 1, 5 godziny a odczucia mu towarzyszące większość pacjentów przyrównuje do stanu odprężenia i relaksu. Niektóre osoby mogą odczuwać jednak uczucie zimna lub gorąca i mrowienie całego ciała, nie są to jednak odczucia porównywalne z bólem. Natural Flow - kurs terapii czaszkowo krzyżowej

Przeciwwskazania do podjęcia terapii

Pomimo, iż terapia czaszkowo – krzyżowa jest zabiegiem stosunkowo nieinwazyjnym i polegającym na delikatnym masażu, nie jest ona wskazana w kilku konkretnych przypadkach, wśród których możemy wymienić:
 • nawracające nudności i wymioty,
 • ciąża wysokiego ryzyka,
 • silne zawroty głowy oraz bóle głowy nieustalonego pochodzenia,
 • aktywne zapalenie stawów,
 • świeże urazy czaszki i odcinka krzyżowego kręgosłupa,
 • niestabilność emocjonalna i zaburzenia świadomości,
 • epilepsja lub częste drgawki.

Szkolenie Access Bars

Jednym z przykładów zabiegów z nurtu terapii czaszkowo – krzyżowej przynoszącym niesamowite efekty dla ciała i duszy pacjenta jest szkolenie Access Bars. Jest ono prowadzone przez Maję Lesińską, założycielkę Natural Flow w Gdańsku i certyfikowanego terapeutę. Access Bars to wyjątkowy, energetyczny zabieg, polegający na delikatnym uciskaniu aż 32 punktów na twarzy i szyi pacjenta, który pozwala na rozładowanie kumulujących się w nich stresów, niepowodzeń i złości. Efektem zabiegów z serii Access Bars jest odzyskanie sił witalnych i kontroli nad swoim życiem oraz oczyszczenie się ze wszystkich negatywnych emocji tkwiących w naszym ciele. Więcej informacji o szkoleniach prowadzonych przez Maję przeczytasz na jej stronie internetowej: https://natural-flow.pl/szkolenia-access-bars/ – kurs prowadzony przez Natural Flow pomoże Ci pozbyć się nagromadzonego ciężaru emocjonalnego oraz negatywnych nawyków i myśli, które w pewnym stopniu czujesz, że Cię ograniczają.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like