× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
depilacja laserowa

Depilacja laserowa zyskuje coraz większą popularność, nie tylko wśród kobiet, ale i wśród mężczyzn. Jednak wciąż wiele osób zastanawia się nad tym, jak wygląda taki zabieg, czy jest bolesny, bezpieczny? Jak długo utrzymują się efekty? Czy warto zainwestować w zabiegi depilacji laserem? Jeśli i Ty zastanawiałeś się nad powyższymi pytaniami, to ten artykuł jest właśnie dla Ciebie!

Jak przebiega zabieg depilacji laserowej?

Zabieg depilacji laserowej wykonywany jest przy użyciu specjalnego lasera, który emituje wiązkę światła o odpowiedniej długości. Wytwarzane w ten sposób ciepło dociera do mieszka włosowego, który zostaje trwale uszkodzony. Każdy zabieg poprzedzony jest profesjonalną konsultacją, w celu ustalenia odpowiedniej ilości zabiegów. Czas trwania depilacji jest zróżnicowany i zależy od depilowanej partii ciała.

Jakie partie ciała można depilować laserem?

Laser to urządzenie wielofunkcyjne, którym z powodzeniem można depilować każdą część ciała, taką jak nogi, twarz, ręce, kark, plecy czy brzuch. Świetnie sprawdza się również przy depilacji delikatnych i wrażliwych miejsc – np. depilacja bikini Wrocław czy pach. Z zabiegu mogą korzystać zarówno kobiety, jak i mężczyźni.

Czy depilacja laserowa jest bolesna?

Każdy z nas ma indywidualny próg bólu, dlatego trudno jednoznacznie stwierdzić, czy depilacja laserem jest bolesna. Warto jednak wspomnieć, że możliwe jest modyfikowanie ciepła wytwarzanego przez laser. W przypadku zbyt dużej bolesności, wystarczy zgłosić ten fakt osobie przeprowadzającej zabieg.

Czy depilacja laserem jest bezpieczna?

Zabieg wykonywany przez wykwalifikowaną osobę jest całkowicie bezpieczny i nie trzeba się go obawiać. Powikłania po nim praktycznie nie występują – może co prawda pojawić się podrażnienie i zaczerwienienie depilowanego fragmentu ciała, jednak znika ono po kilku godzinach, maksymalnie kilku dniach. Odpowiednia pielęgnacja po zabiegu (nawilżanie i delikatność) sprawi, że skóra szybko wróci do siebie, pozostając jedwabiście miękka i gładka.

Ile zabiegów należy wykonać, by osiągnąć zadowalający efekt?

Liczba zabiegów ustalana jest indywidualnie. Zależy ona między innymi od depilowanej partii ciała, ilości włosków, fazy wzrostu czy ich koloru. Satysfakcjonujące efekty można zobaczyć już po około 4 zabiegach. Aby były one trwałe, należy jednak wykonać całą serię.

Jakie są zalety depilacji laserowej?

Depilacja laserowa Wrocław ma wiele zalet. Przede wszystkim jest to jedyny sposób na trwałe usunięcie owłosienia. To także duża oszczędność czasu – dzięki depilacji laserowej Twoja skóra w każdej sytuacji będzie idealnie gładka. Koniec z maszynką czy depilacją kremem, nieestetycznymi krostkami, wrastającymi włoskami czy podrażnieniami po goleniu. Depilacja laserowa jest bardzo higieniczna i bezinwazyjna.

Jakie są przeciwwskazania do depilacji?

Jak w każdym zabiegu kosmetycznym, również w przypadku depilacji laserem istnieją pewne przeciwwskazania. Należą do nich: świeża opalenizna, intensywne zabiegi złuszczające, nowotwory, niektóre choroby skóry (łuszczyca, AZS), bielactwo, skłonność do przebarwień, przyjmowanie leków fotouczulających, bliznowce czy padaczka.

You may also like