
Depilacja męska w coraz większym stopniu staje się popularnym zabiegiem. Szczególnie dotyczy depilacji laserowej, która stanowi obecnie najskuteczniejszą metodę redukcji niechcianego owłosienia. Jak tego rodzaju zabiegi sprawdzają się u mężczyzn? Oto wskazówki.
Depilacja laserowa
Depilacja laserowa należy w dzisiejszych czasach do najskuteczniejszych metod trwałego usuwania owłosienia. Stanowi więc innowacyjną technologię, która prowadzi do efektów gładkiej i zadbanej skóry, która jest wolna od problemów tj. zjawisko wrastania włosów, podrażnienia po tradycyjnych metodach golenia czy zjawiska zapalenia mieszków włosowych.
Należy podkreślić, że depilacja laserowa oddziałuje wyłącznie na włosy znajdujące się w fazie wzrostu. Oznacza to, że aby osiągnąć całkowity efekt gładkiej skóry należy zabiegi wykonywać w regularnych odstępach czasu, a także w odpowiedniej ilości, w serii, która obejmuje 6-8 wizyt z częstotliwością co 4-6 tygodni.
Depilacja męska
Depilacja męska Wrocław nadal jest mniej popularna od tematu depilacji kobiet. To właśnie ona króluje w gabinetach kosmetycznych, chociaż warto podkreślić, że wśród mężczyzn wraz z upływem czasu można zauważyć zwiększoną częstotliwość wykonywania tego rodzaju zabiegów.
Warto zaznaczyć, że depilacja laserowa daje trwałe efekty gładkiej skóry, dzięki zastosowaniu skupionej wiązki światła o długości 810 i 940 nm, które wzajemnie się uzupełniają. W wyniku bezpośredniego kontaktu głowicy ze skórą światło lasera przekształca się w energię cieplną, która prowadzi do trwałego zniszczenia cebulek włosów. Efektem tego jest stopniowa redukcja włosów po upływie 10-14 dni od momentu przeprowadzenia zabiegu.
Dzięki depilacji laserowej technologią Mediostar Next Pro zapobiegamy problemom takim jak wrastanie włosów, podrażnienia po goleniu czy zjawisku zapalenia mieszków włosowych.
Mimo że kobiety stanowią większy procent, u których występują problemy skórne, mężczyźni, którzy wykonują zabiegi depilacji laserowej również odczuwają duży komfort oraz poprawę kondycji skóry.
Szczególne znaczenie ma to w miejscach takich jak pachy, klatka piersiowa czy plecy. Oznacza to, że w tego rodzaju miejscach często powstają problemy skórne, a także nadmierna ilość włosów.
Wskazania
- wrastające włoski;
- podrażnienia po tradycyjnych metodach depilacji (maszynka do golenia, wosk, depilator, krem do depilacji);
- zapalenia mieszków włosowych;
- hirsutyzm (zaburzenia hormonalne objawiające się występowaniem owłosienia u kobiet w miejscach typowo męskich tj. broda, wąsik, baczki, okolica brodawek sutkowych, lędźwia, linia brzucha;
- względy estetyczne i chęć pozbycia się niechcianego owłosienia.
Przeciwwskazania
- mocno opalona skóra;
- ciąża;
- nowotwory;
- choroby bakteryjne, wirusowe i grzybicze skóry;
- samoopalacz, bronzery;
- włosy siwe;
- zaburzenia krzepliwości krwi;
- epilepsję (padaczka);
- metalowe implanty w organizmie;
- karmienie piersią;
- choroby autoimmunologiczne;
- zaburzenia hormonalne;
- tatuaż (w miejscu zabiegu);
- makijaż permanentny, botoks, kwas hialuronowy (w miejscu zabiegu);
- mocne peelingi skóry;
- bliznowce;
- cukrzyca.