× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
egzema

Wyprysk może być krępujący i nieprzyjemny, zwłaszcza gdy się zaognia. Egzema to stan, w którym plamy na skórze stają się zaognione, swędzące, zaczerwienione, popękane, szorstkie, aw najgorszych przypadkach czasami mogą pojawić się pęcherze.

Istnieje wiele rodzajów egzemy, a najczęstszym jest atopowe zapalenie skóry.

Nie wiadomo, co dokładnie powoduje wyprysk, ale istnieją czynniki, które mogą wywołać stan, takie jak mydła i detergenty, wełna, infekcje skóry, sucha skóra, niska wilgotność, ciepło, pocenie się lub stres emocjonalny.

Alergeny, takie jak roztocza, pyłki, pleśnie i niektóre rodzaje żywności mogą również powodować zaostrzenie egzemy.

Nie ma lekarstwa na wyprysk, ale przynajmniej jej objawy można wyleczyć.

Objawy u dorosłych to wysypki, które zwykle pojawiają się w fałdach kolan, łokci lub karku. Te wysypki mogą być również widoczne na twarzy i wokół oczu, ale mogą również pokrywać większość ciała.

Wysypki mogą powodować, że skóra staje się bardzo sucha i trwale swędząca. Wysypki mogą być również łuszczące się i mogą prowadzić do infekcji skóry.

Na szczęście dla tych, którzy mają wyprysk, badanie wykazało, że suplementy oleju rybnego są obiecujące w łagodzeniu objawów, zgodnie z Daily Express .

Chociaż potrzebne są bardziej szczegółowe badania, aby zweryfikować to odkrycie, istnieją wcześniejsze badania, które potwierdziły potencjał stosowania oleju rybnego.

Jedno z takich badań wykazało znaczną poprawę u pacjentów otrzymujących suplementy oleju rybnego w porównaniu z tymi, którym podawano olej sojowy.

Inne badanie przeprowadzone przez 16 tygodni wykazało ponad 50-procentową poprawę u pacjentów otrzymujących codzienną suplementację tłuszczów omega-3, które są jednym z głównych składników suplementów oleju rybnego.

Chociaż w tym badaniu pacjentom podawano również tłuszcze omega-6, cynk, witaminę E i multiwitaminy.

Według ekspertów w dziedzinie zdrowia pomoże to również nie zarysować dotkniętego obszaru, co może być trudne, ponieważ wyprysk jest naprawdę swędzący.

Ponadto drapanie może uszkodzić skórę i spowodować więcej egzemy.

Pomocne może być również, jeśli wiesz, co może wywołać zaostrzenie egzemy, abyś mógł tego uniknąć.

Chociaż wyprysk może nie być przyjemny dla oka, Twoja rodzina i przyjaciele nie muszą trzymać się od Ciebie z daleka, ponieważ stan nie jest zaraźliwy.

You may also like