× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
rzęsy

Przedłużone oraz zagęszczone rzęsy są niezwykle istotnym elementem wzbogacającym damski makijaż. Powinny być uzupełniane co najmniej dwa razy w tygodniu, ponieważ jest to jedyna gwarancja ich atrakcyjnego wyglądu. Podczas zdejmowania i wymiany sztucznych rzęs należy koniecznie stosować profesjonalny produkt kosmetyczny w postaci removera. Pozwala on bowiem szybko, a przede wszystkim bardzo skutecznie usunąć dodatkowe kępki bez ryzyka uszkodzenia własnych, naturalnych włosków.

Zasada działania kosmetyku

Remover służy głównie do rozmiękczania kleju, który został wcześniej użyty do trwałego przyczepienia sztucznych rzęs. Pierwszym etapem w procesie jego zastosowania powinno być położenie płatków kosmetycznych pod oczy w celu zabezpieczenia dolnych włosków. Następnie zaleca się zamknięcie oczu (z powodu sporej agresywności preparatu) oraz delikatne nałożenie removera. Rozpuszcza on efektywnie wiązania klejowe, co zajmuje przeważnie maksymalnie kilka minut. Po tym czasie sztuczne kępki muszą zostać dokładnie wyczesane i oczyszczone z resztek środka.

Po zakończonym zabiegu może się pojawić nieznaczne podrażnienie oczu, ale jest to zjawisko całkowicie normalne i znikające dosłownie w ciągu paru dłuższych chwil. Jeśli używamy removera w domowym zaciszu, wówczas rozwiązaniem zwiększającym nasze bezpieczeństwo będzie wykonywanie omawianej czynności najpierw na jednym, a dopiero później na drugim oku. Trzeba przy tym używać lusterka.

Kluczowe kryteria, jakimi należy się kierować przy zakupie preparatu

Remover jest dostępny na rynku w kilku zróżnicowanych wersjach. Za najtańszy uznawany jest powszechne preparat w płynie, który posiada w zestawie specjalny pędzelek ułatwiający nakładanie. Znakomicie nadaje się on do usuwania kleju nie tylko z samym rzęs, ale również z kamienia nefrytu, zwykłej podstawki kryształowej i innych narzędzi wykorzystywanych w trakcie robienia makijażu.

Najlepiej w codziennym zastosowaniu sprawdzi się kosmetyk z witaminą E w składzie, wyróżniający się formułą zgodną z wszelkimi standardami medycznymi. Kobiety mające wyjątkowo wrażliwą skórę twarzy powinny natomiast postawić na remover w kremie. Jest on bowiem bardzo bezpieczny – przede wszystkim nie uczula oczu, nie szczypie i nie niszczy naturalnych rzęs.

Dobrą alternatywę stanowi też w tym konkretnym przypadku produkt w żelu. Wybierając wersję w płynie, należy koniecznie pamiętać o ostrożnej aplikacji i stosowaniu niewielkich ilości, bo w przeciwnym razie w znacznym stopniu wrasta ryzyko poparzenia chemicznego skóry. Tak naprawdę zakup tego rodzaju preparatu jest zalecany jedynie wtedy, gdy komuś zależy na szybkim działaniu albo niskiej cenie.

Poza tym duże znaczenie ma poziom doświadczenia danej osoby – jeśli dopiero rozpoczyna ona swoją przygodę z samodzielnym zdejmowaniem sztucznych rzęs, to powinna zdecydować się na produkt w kremie lub żelu. Dodajmy, że jedno standardowe opakowanie removera spokojnie wystarcza na kilka miesięcy regularnego używania (czasami nawet na rok i dłużej – oczywiście w zależności od częstotliwości).

alArtykuł powstał przy współpracy z Amazinglashes.com

You may also like