× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
motocykl

Podróżowanie motocyklem jest bardzo przyjemne. Jest to pojazd, który daje wiele możliwości, bardzo szybko przyspiesza i sprawia, że czujemy się “wolni jak ptak”. Trzeba pamiętać jednak, że do takiej podróży trzeba się umiejętnie przygotować. Na co zwrócić uwagę? Co zabrać ze sobą w taką podróż? Na te oraz inne pytanie odpowiemy Ci w naszym artykule.

O czym trzeba pamiętać podróżując motocyklem?

Przede wszystkim pamiętaj o bezpieczeństwie. Wspomnieliśmy już, że podróżowanie motocyklem daje wiele frajdy i poczucie wiatru we włosach oraz pewnej niezależności sprawia, że ten pojazd ma wielu zwolenników, którzy są subkulturą, jednak przemieszczanie się po drodze wiąże się z zachowywaniem określonych norm. Pamiętaj, że na drodze nie jesteś sam i staraj się nie przekraczać zbytnio przepisów i nie pędzić jak na złamanie karku. Nie jesteś na drodze sam, a jesteś również współodpowiedzialny za innych uczestników ruchu drogowego.

Podróżowanie samochodem jest o tyle łatwiejsze, że człowiek jest zamknięty wewnątrz kokpitu, a motocyklista nie. Twoim obowiązkiem jest zadbanie o odpowiednią odzież, czyli:

  • kombinezon, bądź też kurtka i spodnie
  • rękawice
  • kask
  • buty

Taki komplet ubrań zwiększy bezpieczeństwo i w razie upadku zredukuje Twoje obrażenia. Przede wszystkim warto pamiętać jednak o posiadaniu apteczki.

Chcesz zadbać o bezpieczeństwo? Weź apteczkę!

Nie da się ukryć, że znajomość zasad drogowych, bezpieczne poruszanie się na drodze i odzież to bardzo ważne czynniki, ale na drodze nie wszystko zależy od Ciebie, bądź możesz być też świadkiem wypadku. Apteczka motocyklowa jest absolutnym must have w Twoim wyposażeniu.

Apteczka motocyklowa została wykonana z wodoodpornego materiału i co ważne, swoimi rozmiarami nie zajmuje wiele miejsca. Posiadanie jej nie jest obowiązkowe, natomiast nigdy nie wiesz co spotka Cię na drodze i być dzięki niej ktoś Tobie uratuje życie bądź sam będziesz mieć taką okazję. W apteczce znajdują się m.in:

  • przylepiec 5 m x 2,5 cm
  • zestaw plastrów (14 szt.)
  • koc ratunkowy
  • opatrunki
  • instrukcja udzielania pierwszej pomocy
  • nożyczki, rękawiczki i chusteczka dezynfekująca

Pamiętaj, że dobierając apteczkę, staraj się wybrać taką, która będzie w odpowiedni sposób przymocowana do Twojego motocykla. Dlatego warto posiadać produkt z tkaniny wodoodpornej, ponieważ będziesz mógł swobodnie z nią podróżować nawet w niekorzystnych warunkach jak deszcz czy śnieg. Mamy nadzieję, że po lekturze artykułu masz większą świadomość tego, jak ważne jest posiadanie przy sobie produktów, które mogą uratować życie. Apteczka motocyklowa daje większe poczucie bezpieczeństwa – nie jest to droga rzecz, a może mieć ogromne znaczenie.

You may also like