× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.

Na zabieg plastyki brzucha, czyli tzw. abdominoplastykę, decyduje się coraz więcej osób, niezależnie od płci i wieku. Nic dziwnego, bo to właśnie dzięki niej można przywrócić swojemu ciału atrakcyjny wygląd, zwłaszcza po okresie ciąży lub po znacznej utracie wagi. Jednak plastyka brzucha nie jest jedynym rozwiązaniem w tym zakresie. Jakie alternatywy mają do wyboru osoby, chcące pozbyć się kompleksów i powrócić do dawnej sylwetki?

Na czym polega i jak przebiega abdominoplastyka?

Tradycyjna operacja plastyczna brzucha sprowadza się do usunięcia nadmiaru skóry i tkanki tłuszczowej z tego obszaru ciała. Dodatkowym efektem będzie również przywrócenie mięśniom ich prawidłowej funkcji i wyglądu. Takiej operacji poddają się najczęściej kobiety po okresie ciąży, choć coraz częściej pacjentami klinik stają się także osoby z nadmiarem luźnej skóry, powstałej wskutek utraty wielu zbędnych kilogramów. Motywacją do podjęcia ostatecznej decyzji staje się także przepuklina brzuszna.

Zarówno w innych klinikach, jak i w renomowanej Klinice Derm-Estetyka, operacja plastyczna brzucha przebiega w znieczuleniu ogólnym i może trwać nawet 4 godziny, w zależności od rozmiaru koniecznej ingerencji chirurgicznej. Jej efektem będzie znacząca poprawa wyglądu brzucha, a w konsekwencji również i całej sylwetki. To z kolei przekłada się na wzrost pewności siebie i pozbycie się uciążliwych kompleksów. Niemniej jednak utrzymanie takich rezultatów wiąże się z koniecznością wprowadzenia zdrowych nawyków żywieniowych i podejmowania stosownej aktywności fizycznej.

Plastyka brzucha bez użycia skalpela, czyli czym jest radiofrekwencja mikroigłowa?

Radiofrekwencja mikroigłowa to doskonała alternatywa dla plastyki brzucha w tradycyjnym wydaniu. Taki zabieg łączy ze sobą dwa sposoby oddziaływania. Pierwszym z nich będzie nakłuwanie skóry mikro igłami, co prowadzi do uszkodzeń tkanki, a tym samym do pobudzenia jej procesów regeneracyjnych. Drugą techniką będzie natomiast podgrzanie skóry, co następuje przy pomocy fali radiowej i prowadzi do stymulacji odnowy tkanek. Takie zabiegi powtarza się w odstępach 4-tygodniowych. Ich największą zaletą jest brak okresu rekonwalescencji, determinującego konieczność powstrzymania się od aktywności fizycznej i zawodowej. Dodatkowym atutem będzie z pewnością brak blizn, co przekłada się na większą satysfakcję z efektów zabiegu.

Czym jest liposukcja i jakie są jej efekty?

Liposukcja jest zabiegiem, mającym na celu usunięcie zbędnej tkanki tłuszczowej. Zabiegi liposukcji można podzielić na liposukcję tradycyjną oraz na liposukcję laserową. W obu przypadkach ich nadrzędnym celem będzie odessanie tłuszczu z określonej partii ciała. Najczęściej wybieranym przez pacjentów obszarem jest brzuch oraz ramiona. Efektem zabiegu będzie nie tylko pozbycie się zbędnej tkanki tłuszczowej, ale również poprawa jędrności skóry oraz modelowanie sylwetki. Liposukcja jest często wykonywana wraz z plastyką brzucha, by wzmocnić jej efekty.

Na czym polega mezoterapia mikroigłowa?

Mezoterapia igłowa to rodzaj zabiegu, mającego na celu poprawę jędrności skóry. Polega ona na mikro nakłuwaniu skóry z wykorzystaniem różnorodnych metod. Zabieg odwołuje się do dwóch mechanizmów. Pierwszym z nich będą kontrolowane mikro nakłucia, które – podobnie jak w przypadku radio frekwencji mikroigłowej – pobudzają regenerację skóry. W trakcie takich nakłuć podawane są również aktywne substancje, których celem jest spotęgowanie osiągniętych efektów. Najczęściej będzie to kwas hialuronowy, chociaż w tej grupie zdarzają się również peptydy czy krzemionki.

Mini plastyka brzucha alternatywą dla abdominoplastyki

Dobrą alternatywą dla abdominoplastyki może być również miniplastyka brzucha, która wymaga znacznie mniejszej ingerencji chirurga. Sprawdź stronę Kliniki Derm-Estetyka, która z dokładnością tłumaczy różnice między tymi dwoma zabiegami. Z możliwości miniplastyki brzucha mogą skorzystać jednak wyłącznie osoby, które nie są zadowolone z wyglądu swojego podbrzusza. Zaletą takiego rozwiązania są nie tylko imponujące efekty w postaci jędrnego płaskiego brzucha, ale również krótszy okres rekonwalescencji, niższa cena zabiegu oraz niewielka blizna, którą ukryć można pod bielizną lub strojem kąpielowym.

You may also like