× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
materac

Sen ma istotny wpływ na zdrowie fizyczne i psychiczne człowieka. W celu poprawy jakości snu warto zainwestować w nowoczesny materac, zapewniający komfort i dobre podparcie dla kręgosłupa. Duża ilość produktów dostępnych w sklepach pozwala wybrać model optymalnie dostosowany do własnych potrzeb i preferencji.

Sprężyny bonelowe lub kieszeniowe

Na pierwszy rzut oka większość materacy wygląda podobnie. Okazuje się jednak, że pomiędzy poszczególnymi produktami występują istotne różnice, dotyczące np. materiałów użytych przy produkcji. Do wytworzenia materacy bonelowych wykorzystuje się sprężyny wykonane z wysokogatunkowego drutu, tworzącego siatkę. Na grubość i sprężystość materaca wpływa przede wszystkim ilość zwojów. Konstrukcje oparte na sprężynach bonelowych charakteryzują się niską ceną i dobrą wytrzymałością. W ostatnim czasie dużą popularnością cieszą się modele, w których zastosowano sprężyny kieszeniowe. Dzięki temu, że sprężyny te nie są połączone, pracują niezależnie, zapewniając znakomity komfort i świetne dopasowanie do kształtu ciała.

Materace o właściwościach antyalergicznych

Alergicy powinny zdecydować się na produkty lateksowe lub kokosowe, które znaleźć można m.in. w ofercie firmy Anhel, polskiego producenta materacy. Podstawową zaletą maty kokosowej jest jej sprężystość, przewiewność, elastyczność, a także zdolność do pochłaniania i odprowadzania wilgoci. Materiał ten nie wydziela żadnych toksyn ani substancji, które mogłyby działać drażniąco. Na uwagę zasługują także materace lateksowe. Wytwarzane z mleczka kauczukowego produkty charakteryzują się elastycznością, wytrzymałością i odpornością na odkształcenia. Lateks wykazuje właściwości antybakteryjne i antygrzybiczne, dlatego jest szczególnie zalecany alergikom. Mikropory zawarte w tym materiale ułatwiają cyrkulację powietrza i chronią organizm przed przegrzewaniem.

Naturalne materiały o wyjątkowych cechach

Do wykonania materacy używa się także innych naturalnych materiałów o wyjątkowych cechach. Do takich zaliczyć należy m.in. końskie włosie, które zapewnia znakomity komfort, a dodatkowo wykazuje znakomite właściwości wentylacyjne. Wygodę zapewniają także produkty zawierające bawełnę. Materiał ten bardzo dobrze chłonie wilgoć i chroni przed nadmiernym poceniem. Przy produkcji materacy wykorzystywana jest również owcza wełna. Stosuje się ją zwykle w produktach dwustronnych po stronie zimowej. Jej charakterystyczną cechą jest skuteczne zatrzymywanie ciepła wytwarzanego przez organizm człowieka oraz dobre odprowadzanie potu.

You may also like