× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
żylaki

Żylaki, to dla wielu osób naprawdę bardzo duży problem. Jednakże nie powinniśmy się martwić, ponieważ w dzisiejszych czasach istnieją skuteczne sposoby na usuwanie żylaków. Przede wszystkim, można je leczyć zachowawczo stosując do tego terapię uciskową, przy zastosowaniu małoinwazyjnych zabiegów wewnątrznaczyniowych, czy też wykorzystując do tego leczenie operacyjne. Obecnie bardzo często przy usuwaniu żylaków, stosowane jest leczenie hybrydowe, czyli połączenie kilku metod, co sprawia że możemy szybko i skutecznie pozbyć się żylaków. Zawsze to lekarz decyduje o tym, jaka metoda sprawdzi się u danego pacjenta. 

Leczenie terapią uciskową – pressoterapia

Leczenie uciskowe, czyli tak zwana pressoterapia polega na czasowym, czy też długotrwałym uciskaniu kończyn dolnych. Taki ucisk stosuje się poprzez noszenie wybranych przez lekarza specjalistycznych rajstop, czy też pończoch, które mogą mieć różną gęstość, w zależności od danej partii nóg. Ucisk jest najsilniejszy przy palcach stopy i stopniowo się zmniejsza, tym samym pobudzając pracę naczyń krwionośnych i układu chłonnego, przez co dochodzi do zwiększenia przepływy krwi przez żyły głębokie, co doprowadza do zmniejszenia się ryzyka powstania stanu zakrzepowego w żyłach. Dzięki temu zmniejszony jest obrzęk, jak również dolegliwości bólowe są słabsze. 

Leczenie farmakologiczne

Leczenie farmakologiczne nie jest często stosowane, ponieważ w konsekwencji nie prowadzi do całkowitego pozbycia się żylaków. Może jednakże okazać się pomocne, ponieważ dzięki odpowiednio dobranym lekom, znacznie poprawia się napięcie ścian żylnych. nie do chodzi do zastojów limfatycznych, jak również właściwe leki wspomagają leczenie stanów zapalnych, które zdarzają się często przy żylakach, obrzękach oraz stanach pourazowych. Leki, które stosowane są w chorobie żylakowej ponadto wspierają przepływ krwi, łagodzą dolegliwości skurczowe, a ponadto niwelują uczucie ciężkości nóg i zwalczają ból. Jeżeli mamy do czynienia z zaawansowaną chorobą żylakową, to często podaje się pacjentowi również leki przeciwzakrzepowe. 

Zabiegi małoinwazyjne

Zabiegi małoinwazyjne, to po prostu taki rodzaj zabiegów, które w jak najmniejszym stopniu ingerują w powłoki naszego ciała. Główne założenie sprowadza się do tego, aby zarówno rana po operacji, ból, jak również krwawienie były jak najmniejsze, a pacjent mógł jak najszybciej wrócić do sprawności. Zabiegi te polegają na trwałym zamykaniu pni żylnych od środka. Są one wykonywane metodami termicznymi, środkami chemicznymi, czy też chemiczno – mechanicznymi. 

We Wrocławiu można skontaktować się z https://www.drlesniak.pl/ i umówić na zabieg usuwania żylaków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like