tabletka
Okazuje się, że antykoncepcja awaryjna mimo, że może się okazać dla wielu osób ostatnią szansą, by uniknąć ciąży jednak w Polsce nie jest łatwo dostępna. W sprzedaży funkcjonują dwie tego typu tabletki, natomiast niezależnie, którą tabletkę bierzemy pod uwagę, aby ja uzyskać będzie trzeba mieć receptę. Jednocześnie w grę wchodzi czas, a więc czynnik decydujący, ponieważ i szybciej tabletka dzień po będzie przyjęta tym większe prawdopodobieństwo jej działania. Warto mieć to na uwadze i reagować jak najszybciej. Jak więc krok po kroku, sprawnie można taką receptę uzyskać?

Gdzie można uzyskać receptę na tabletkę dzień po?

Niezależnie czy będzie to tabletka EllaOne czy Escapelle recepta będzie możliwa do uzyskania w teorii u każdego lekarza pierwszego kontaktu. Nie trzeba mieć tutaj specjalizacji z ginekologi, by można było taką receptę wystawić. Tak wygląda teoria, a praktyka wygląda dużo gorzej. Z jednej strony istnieje spory problem, by w ogóle umówić się na wizytę u lekarza, z drugiej strony istotnym problemem będzie również to, że nie wszyscy lekarze chcą taką receptę wystawić. Tutaj w grę wchodzi bardzo istotny czynnik jakim jest czas, im szybsza reakcja tym większa szansa na to, że tabletka za działa. A idąc do lekarza nigdy nie wiadomo na kogo się trafi i czy faktycznie uda się taką receptę uzyskać. A jak wiadomo czas biegnie, skuteczność spada. Dlatego lepszą opcją może być skorzystanie z możliwości uzyskania recepty online.

Uzyskanie tabletki dzień po krok po kroku

W sieci istnieją serwisy pracujące 24 godziny siedem dni w tygodniu, gdzie będzie możliwość uzyskania takiej tabletki. Sprawa będzie prosta, wystarczy wypełnić na specjalnej stronie internetowej krótki wywiad medyczny, który będzie oceniał ewentualne przeciwwskazania do zastosowania tabletki. Konieczne będzie podanie danych niezbędnych do wystawienia recepty i dokonanie opłaty. Lekarz pracujący dla tego serwisu  po przeprowadzeniu analizy będzie mógł wypisać receptę na tabletkę dzień po. Recepta dostarczana jest w formie elektronicznego kodu, który wysyłany jest do pacjenta drogą SMS. Następnie z takim kodem będzie można udać się do apteki i tam wykupić tabletkę, po czym zostanie ja tylko przyjąć i będzie można liczyć na jej skuteczne działanie. Im szybciej sie tego dokona tym lepiej, tym większe prawdopodobieństwo skutecznego jej działania. Wielkim plusem tych serwisów będzie to, że działają cały tydzień i nie stawiają problemów osobom, które chcą taką receptę uzyskać, by zastosować antykoncepcję awaryjną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may also like