łysienie
Łysienie jest dla wielu osób przyczyną niezwykle dużych kompleksów, niezależnie od tego, jakiej płci dotyka. Nie jest to niestety rzadki problem, bowiem borykają się z nim zarówno kobiety jak i mężczyźni w niemalże każdym wieku. Wbrew powszechnej opinii, łysienie nie dotyka tylko i wyłącznie starszych osób, ale często także tych młodych. Nie istnieje jedna przyczyna łysienia – każdy przypadek wymaga skonsultowania się ze specjalistą, aby ten mógł zapobiec dalszemu wypadaniu włosów, a także wdrożyć niezbędne leczenie. Lekarzem, który zajmuje się takimi przypadkami jest trycholog. Bielsko Biała na szczęście jest miastem, które oferuje swoim mieszkańcom dostęp do profesjonalnej pomocy.

Jakie są przyczyny wypadania włosów?

Każde leczenie nadmiernego łysienia zaczyna się od poznania jego przyczyny. Powodów może być sporo, dlatego warto dokładnie przeanalizować swój styl życia. Niezdrowe odżywianie się, spożywanie wysoko przetworzonej żywności, a także niedostarczanie swojemu organizmowi niezbędnych składników odżywczych może spowodować pogorszenie się stanu skóry głowy, a co za tym idzie – uszkodzenie cebulek włosowych. Poradzenie sobie z tą sytuacją jest stosunkowo proste i wymaga przede wszystkim zmiany nawyków żywieniowych oraz ewentualnej suplementacji specyfikami, które bogate są w kolagen, skrzyp czy siarkę. Warto także pamiętać, że na nadmierne łysienie wpływa także stres. Wszystko to za sprawą tego, że spowalnia on krążenie krwi, w związku z czym skóra głowy staje się znacznie mniej nawodniona. To z kolei prowadzi do niemalże masowego wypadania włosów. W takim przypadku niezwłocznie należy skontaktować się ze specjalistą, który zastosuje odpowiednią metodę leczenia, czyli w tym przypadku mezoterapię igłową. Polega ona na podawaniu podskórnie niezbędnych substancji, dzięki czemu hamuje wypadanie włosów. Szybka wizyta u lekarza pozwoli pozbyć się problemu w krótkim czasie.

Łysienie androgenowe – na czym polega?

Należy zdawać sobie sprawę z tego, że niezdrowy tryb życia oraz stres to nie jedyne powody, które stoją za wypadaniem włosów. Odpowiedzialne za to mogą być także czynniki hormonalne, takie jak na przykład problemy z tarczycą. Co więcej, łysienie androgenowe jest w bardzo dużym stopniu dziedziczne, toteż jeśli w rodzinie zdarzały się już problemy z nadmiernym łysieniem – niezwykle istotne jest, aby udać się do specjalisty odpowiednio wcześnie. Warto również zwrócić szczególną uwagę na wybór lekarza, jakim jest trycholog. Bielsko Biała oferuje spory wybór specjalistów w tej dziedzinie, jednakże warto przed wizytą dowiedzieć się nieco więcej o lekarzu i wybrać takiego, który cechuje się dużą ilością pozytywnych opinii. Dobry doktor będzie wiedział, jaki rodzaj leczenia zastosować. W przypadku łysienia androgenowego będzie to ponownie mezoterapia igłowa. Nie należy się jej jednak obawiać, bowiem jest niezwykle skuteczną metodą leczenia. Już po kilku pierwszych zabiegach widać zdecydowaną poprawę – włosy stają się grubsze, mocniejsze oraz, co więcej – zaczynają pojawiać się nowe. Warto również pamiętać, że w przypadku problemów z hormonami niezbędne będzie także leczenie w tym kierunku. Niedoczynność tarczycy jest częstym problemem hormonalnym, który wpływa na wypadanie włosów – w takim wypadku zawsze należy wdrożyć odpowiednie postępowanie, aby uporać się z problemem.

Jak poradzić sobie z nadmiernym łysieniem?

Chcąc zaradzić coś na nadmierne wypadanie włosów, należy najpierw poznać przyczynę. Warto nieco o siebie zadbać, zwrócić szczególną uwagę na spożywane jedzenie, składniki odżywcze, a także zredukować poziom stresu. Niezbędna może okazać się również suplementacja. Niezwykle liczy się konsekwencja i wytrwałość w nowych postanowieniach, bowiem problem może ponownie się pojawić w przypadku powrotu do starych nawyków. Dieta powinna być więc odpowiednio zbilansowana i dostosowana do potrzeb konkretnej osoby. Niektórzy decydują się także na zakup szamponów na wypadanie włosów lub specjalnych preparatów, których zadaniem jest pomoc w uporaniu się z problemem nadmiernego łysienia. Wiele słyszy się również o domowych sposobach, takich jak spożywanie soku z czarnej rzepy, czy stosowanie maseczek z jajek lub awokado. Choć takie działania wpływają pozytywnie na kondycję włosów, to jednak warto zasięgnąć porady specjalisty, który fachowo doradzi i pomoże rozwiązać problem znacznie szybciej i o wiele skuteczniej.

Polecany trycholog – Bielsko Biała. Jak znaleźć specjalistę?

Nadmierne łysienie wymaga zastosowania profesjonalnego leczenia wdrożonego przez specjalistę, jakim jest trycholog. Bielsko Biała jest miejscem, w którym swoje usługi świadczy klinika MD MEDMIX – https://medmix.pl/trycholog/, specjalizująca się w diagnozowaniu oraz leczeniu wszelkich problemów związanych z włosami. Zespół medyczny do każdego pacjenta podchodzi indywidualnie i wybiera niezbędną metodę leczenia tak, aby pomóc tym, którzy zdecydowali się pokonać swoje kompleksy i zasięgnęli profesjonalnej pomocy. Chcąc skutecznie poradzić sobie z wypadaniem włosów niezbędna będzie pomoc trychologa. Bielsko Biała jest miastem, w którym warto rozpocząć poszukiwania doświadczonego lekarza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like