× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
dietetyk
Szczupła i zgrabna sylwetka to marzenie każdego. Niestety jednak nic samo nie przychodzi. Wymarzona figura wymaga prowadzenia aktywnego trybu życia oraz odpowiednio dobranej diety. Czasem jednak nawet mimo wysiłków ciężko jest zrzucić zbędne kilogramy. Na szczęście jednak z pomocą przychodzi dietetyk. Podpowiadamy, kiedy warto się do niego wybrać!

Kiedy skorzystać z pomocy dietetyka?

Choć większości osób dietetyk kojarzy się jedynie z odchudzaniem, w rzeczywistości może on pomóc także osobom, które nie zmagają się z otyłością. Do dietetyka poleca się także wybrać osobom, które:
  • Zmagają się z niedowagą lub chcą trochę przytyć – dzięki odpowiednio dobranej diecie będą mogły one przytyć w kontrolowany sposób;
  • Uprawiają sporty wyczynowe –  trakcie intensywnej aktywności fizycznej nasz organizm traci wiele minerałów. Ustalona przez dietetyka strategia żywienia pomoże zapobieganiu powstawaniu niedoborów żywieniowych. W efekcie jej stosowania wielu sportowców zwiększa swoje wyniki;
  • Cierpią na problemy z trawieniem – bardzo często bóle brzucha, biegunka i inne dolegliwości żołądkowe spowodowane są niewłaściwym sposobem odżywiania się. Dzięki pomocy dietetyka można je skutecznie wyeliminować;
  • Zmagają się z chorobami cywilizacyjnymi – w tym na nadciśnienie, cukrzycę, hipercholesterolemię itp. Prawidłowy sposób żywienia pomoże w złagodzeniu objaw tych schorzeń.
Bardzo często z pomocy dietetyka korzystają również pary starające się o dziecko, kobiety w ciąży oraz karmiące piersią. Rozwój płodu w ciele matki wymaga utrzymywania zbilansowana diety,  która zapewni matce i dziecku niezbędnych składników odżywczych. Odpowiednio opracowana dieta wpływa również na potencję u mężczyzn.

Jak wygląda wizyta u dietetyka?

Idąc do dietetyka po raz pierwszy, warto zastanowić się nad tym, jakie efekty chce się osiągnąć. Bardzo często konieczne jest także wykonanie podstawowych badań diagnostycznych, które mają na celu dopasowanie diety pod kątem stanu zdrowia. Osobom przyjmującym leki i suplementy poleca się także przygotowanie spisu wszystkich przyjmowanych preparatów. Wizyty u dietetyka nie należy się obawiać. Wbrew pozorom przebiega ona bardzo szybko. W trakcie spotkania z lekarzem standardowo dokonuje się analizy masy i składu ciała, w której określany jest m.in. poziom tłuszczu w organizmie. Na podstawie przeprowadzonego z pacjentem wywiadu dietetyk opracuje właściwy jadłospis, który następnie trafia do pacjenta.

Gdzie szukać pomocy dietetyka?

W miastach takich jak Warszawa dietetyk to bardzo rozchwytywany specjalista. Wychodząc naprzeciw potrzebom klientów, kliniki i poradnie dietetyczne w Warszawie oferują swoim klientom m.in. pomoc dietetyka klinicznego, dziecięcego, sportowego itp. Przed podjęciem decyzji o tym, którego z nich wybierzesz, warto zapoznać się z opiniami innych klientów. Nieocenionym źródłem informacji jest również Internet. Godnym polecenia miejscem w Warszawie, w którym znajdziesz pomoc specjalisty ds. dietetyki znajdziesz m.in. w Poradni Harmonia. Na miejscu nie tylko otrzymasz gotową dietę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like