× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
botoks czoła w Gdyni - Derm-estetyka
Wypełnianie zmarszczek przy użyciu botoksu to jeden z najpopularniejszych zabiegów z dziedziny medycyny estetycznej, który może widocznie odmłodzić i poprawić mankamenty naszej urody. Jest on stosowany zarówno w celu usunięcia oznak starzenia się twarzy i szyi jak i podniesienia kącików ust a nawet poprawy kondycji włosów. Jak wygląda tego typu zabieg, jakie jest jego działanie i jak się do niego przygotować?

Czym jest botoks

Botoks czyli toksyna botulinowa jest tak naprawdę niczym innym jak preparatem jadu kiełbasianego, czyli jednej z najsilniejszych naturalnych trucizn na świecie. Oczywiście, nie oznacza to, że zabiegi z jego użyciem są niebezpieczne dla naszego zdrowia, bowiem odpowiednio dobrana dawka botoksu jest całkowicie nieszkodliwa i nie wywołuje żadnych efektów ubocznych. Co ciekawe, początkowo botoks stosowano głównie w okulistyce oraz neurologii do leczenia nadmiernego napięcia mięśniowego u dzieci, wylewów oraz zeza. Z biegiem czasu zauważono jego efekty uboczne w postaci wygładzenia twarzy i zmniejszenia kurzych łapek, co spowodowało wprowadzenie zabiegów tego typu do szeroko pojętej medycyny estetycznej. Warto wspomnieć, że w medycynie estetycznej stosowana jest toksyna botulinowa typu A, która zapobiega skurczom mięśni twarzy, blokując przewodzenie bodźców na linii mięśnie-nerwy. W efekcie skóra nie marszczy się ani nie fałduje, co korzystnie wpływa na wygładzenie zmarszczek. W medycynie estetycznej botoks najczęściej stosuje się w przypadku:
  • zmarszczek mimicznych;
  • „kurzych łapek” w okolicach oczu;
  • zmarszczek palacza;
  • opadania kącików ust oraz zmarszczek wokół nich.
Popularnym zabiegiem jest botoks czoła, który w profesjonalnych warunkach wykonać można w klinice Derm-Estetyka Medycyna Estetyczna, mieszczącej się na ul. Stefana Batorego 7/35 w Gdyni (Tel: 500 430 484). Nie należy zapominać również o tym, że toksyna botulinowa jest lekiem, dlatego zabiegi z jej wykorzystaniem powinny być przeprowadzane przez wykwalifikowanego specjalistę. Klinika medycyny estetycznej - Gdańsk

Przebieg zabiegu z wykorzystaniem botoksu

Zabiegi z użyciem botoksu są małoinwazyjne i całkowicie bezpieczne dla zdrowia. Trwają około kilkunastu minut, w zależności od obszaru objętego zabiegiem. Pierwszym etapem jest schłodzenie oraz znieczulenie skóry, przy pomocy specjalnego kremu oraz przygotowanie odpowiedniej ilości preparatu. Następnie specjalista wprowadza botoks w wybrane miejsca na skórze za pomocą strzykawki zakończonej w cienką igłę. Botoks musi być wprowadzany delikatnie i niezwykle dokładnie, w przeciwnym razie możemy spodziewać się paraliżu nie tych mięśni twarzy, o które początkowo nam chodziło. Końcowym etapem zabiegu jest ponowne schłodzenie skóry oraz posmarowanie jej maścią z witaminą K chroniącą przed pojawieniem się brzydkich zasinień w miejscu wkłuć. Na pełen efekt zabiegu należy poczekać około 14 dni, a utrzymuje się on około 6 miesięcy, w zależności od stanu skóry i cech pacjenta. Ważne jest również przestrzeganie zaleceń pozabiegowych.

Zalecenia przed i pozabiegowe

Pomimo, że zabiegu z użyciem botoksu nie wymagają hospitalizacji, dla ich najlepszego efektu oraz w trosce o nasze bezpieczeństwo warto jest przestrzegać konkretnych zaleceń lekarskich dotyczących okresu przed- i pozabiegowego. Na około 10 dni przed zabiegiem nie należy pić ziół oraz przyjmować suplementów diety i leków przeciwzapalnych. Warto również nie spożywać alkoholu. Bezpośrednio po zabiegu należy wstrzymać się z wysiłkiem fizycznym oraz nie doprowadzać do nadmiernego pocenia się skóry.

Przeciwwskazania do zabiegu

Tak jak każdy, nawet najmniejszy zabieg medyczny, botoks posiada listę przeciwwskazań dyskwalifikujących do jego stosowania. Są to głównie:
  • nietolerancja toksyny botulinowej typu A;
  • przyjmowanie tetracykliny, linkomycyny oraz rozpoczęta terapia antybiotykowa;
  • zaburzenia krzepnięcia krwi;
  • choroby autoimmunologiczne, układu sercowo-naczyniowego oraz nowotworowe skóry;
  • przyjmowanie na stałe leków rozrzedzających krew oraz rozkurczowych;
  • zespół Lamberta-Eatona;
  • aktywna infekcja skóry i opryszczka;
  • uszkodzenia skóry;

You may also like