× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
depilacja
Zdecydowana większość osób bardzo często goli się w różnych miejscach na ciele chcąc usunąć zbędne owłosienie. Istnieje dużo różnych domowych metod, lecz żadna nie jest na tyle skuteczna aby samodzielnie usunąć owłosienie na długi czas, nie mówiąc o zrobieniu tego w sposób permanentny. Jednak salony urody oferują w swoich usługach depilacje laserową, która jest zabiegiem prowadzących do trwałego usuwania zbędnego owłosienia. Zapewnia pewny i trwały efekt po zastosowaniu kilku sesji. Sprawdź: Depilacja.pl

Jak działa depilacja laserowa?

Głównym bohaterem depilacji laserowej jest jak sama nazwa tego zabiegu wskazuje – laser. To dzięki niemu możliwe jest usunięcie włosów. Odbywa się to poprzez odpowiednio długotrwałe naświetlanie skóry. Kolejnym elementem jest przekształcenie energii świetlnej emitowanej przez laser na termiczną przez melaninę – barwnik obecny w skórze każdego z nas. Rozgrzana melanina będzie uszkadzać cebulkę włosa sprawiając, że ulegnie destrukcji i nie będzie mogła w przyszłości wykonywać swojego zadania jakim będzie wzrost włosów. W wyniku tego depilacja będzie nieodwracalna, a skóra pozostanie gładka do końca życia.

Rodzaje laserów

Na rynku można znaleźć wiele laserów, które służą do wykonywania depilacji. Do najpopularniejszych należą: -Laser diodowy; charakteryzuje się zakresem fal długości 810-820 nm. Jest przeznaczony do niszczenia cebulek osób, o ciemnym kolorze włosów. -Laser rubinowy – długość jego fali to 694nm. Źródłem jego światła jest kryształ tlenku glinu. Wykorzystywany jest do depilacji owłosienia z twarzy, ale także usuwania przebarwień. Usuwa przede wszystkim ciemne włosy. -Laser aleksandrytowy – jego długość fali to 755nm i skuteczniej usuwa ciemniejsze włosy. Tutaj źródłem światła również jest kryształ -Laser argonowy – długość fali to 480-515 nm, a jego światło jest niebieskozielone. Głównie stosowane są do leczenia zmian naczyniowych, a światła dostarcza argon. -Laser neodymowojagowy – wykorzystuje światło o długości fali 1064nm służące do usuwania owłosienia nawet z opalonej skóry, co nie jest możliwe u poprzedników.

You may also like