palenie

Palenie tytoniu może wywoływać u palacza szereg dolegliwości zdrowotnych. Coraz częściej mówi się o profilaktyce chorób płuc oraz chorób nowotworowych, która powinna obejmować między innymi rzucenie palenia. Nikotyna i inne substancje zawarte w papierosach mają działanie kancerogenne, ale wywołują też szereg innych uciążliwych dolegliwości, jak pogorszenie wydolności organizmu oraz kłopoty z oddychaniem. Rzucenie palenia nie jest jednak takie proste. Palaczom, którzy chcą wyjść z tego nałogu, przychodzą z pomocą dostępne na rynku preparaty. Jednym z nich jest wykazujący wysoką skuteczność działania Desmoxan.

W rzuceniu palenia pomaga determinacja i uparte dążenie do osiągnięcia celu. Ważna jest silna wola oraz odpowiednie nastawienie. Czasem jednak nawet najsilniejszy upór nie wystarcza, by wyjść z nałogu. Okazuje się to zdecydowanie łatwiejsze, gdy palacz wspomaga się odpowiednim preparatem. Skuteczny w działaniu jest sprzedawany bez recepty i ogólnodostępny Desmoxan. Jego stosowanie pomaga rzucić palenie i ostatecznie skończyć z uciążliwym i obciążającym zdrowie nałogiem.

Jak działa Desmoxan?

Sposób działania preparatów przeznaczonych dla osób, które chcą rzucić palenie, zależny jest od ich składu. Substancją czynną Desmoxanu jest cytyzyna. Jest to alkaloid, który oddziałuje na receptory nikotynowe, konkurując o dostęp do nich z nikotyną. Dzięki temu, że cytyzyna ma możliwość łączenia się z tymi receptorami, wypiera nikotynę z organizmu palacza, jednocześnie łagodząc uciążliwe objawy towarzyszące rzucaniu palenia. To sprawia, że osoby stosujące Desmoxan w znacznie mniejszym stopniu odczuwają głód nikotynowy niż osoby, które nie stosują tego preparatu. Zatem Desmoxan obniża ryzyko niepowodzenia podczas walki z nałogiem i zwiększa szansę na trwałe wyjście z uzależnienia.

Przed zastosowaniem przeczytaj ulotkę

Jak każdy preparat dostępny w aptece, Desmoxan należy stosować zgodnie z informacją zamieszczoną na opakowaniu oraz załączonej ulotce. W osiągnięciu celu i zakończeniu rzucania palenia stałym odejściu od nałogu pomaga przeprowadzenie kuracji zgodnie z zaleceniami. Zaprzestanie przyjmowania preparatu w czasie trwania kuracji obniża szanse na jej powodzenie i zwiększa ryzyko ponownego powrotu do starych przyzwyczajeń i palenia. Dawkowanie preparatu należy zmieniać w trakcie trwania kuracji i stopniowo ograniczać ilość przyjmowanych tabletek. Przed przyjęciem preparatu Desmoxan należy również zapoznać się z przeciwskazaniami do jego stosowania. Wśród nich wymienia się między innymi zaburzenia rytmu serca, udar mózgu i nadwrażliwość na którykolwiek ze składników tego preparatu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like