× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
catering dietetyczny
Po pierwsze, musisz zdrowo się odżywiać i codziennie ćwiczyć. Następnie należy zapewnić organizmowi odpowiednią ilość snu i odpoczynku. Ważne jest, aby nauczyć się radzić sobie ze stresem i poddawać się badaniom profilaktycznym. Będziemy mieli lepszą jakość życia i będziemy mogli uniknąć wielu chorób cywilizacyjnych (nadciśnienie/cukrzyca, choroby układu krążenia, nowotwory itp.) Unikniemy również nadwagi. Choć dla większości dorosłych może to nie być zmartwieniem, otyłość staje się coraz częstszym problemem u dzieci.

Aktywność fizyczna

Brak ruchu i siedzący tryb życia są głównymi czynnikami ryzyka wielu chorób. Chociaż wielu z nas pracuje po osiem lub więcej godzin dziennie, musimy więcej ćwiczyć. Możesz na przykład zapisać się na siłownię. Ćwiczenia siłowe mogą znacznie obniżyć poziom cukru i insuliny we krwi oraz uregulować poziom cholesterolu. Trening siłowy jest bardzo korzystny w leczeniu depresji, choroby Alzheimera i cukrzycy. Pomogą Ci one spalić więcej tłuszczu. Jeśli nie mamy czasu na chodzenie na siłownię, możemy ćwiczyć w swoich czterech ścianach. Sprytnym pomysłem jest zakup hantli i ciężarków. Dzięki temu będziemy mogli osiągnąć podobne efekty jak na siłowni. Ważne jest, aby pamiętać o ruchu. Niestety, w naszym społeczeństwie najważniejsza jest wygoda. Wybieramy najczęściej transport taki jak jazda samochodem, a rzadziej decydujemy się na rower czy spacer. Warto pamiętać, że nawet spacer jest formą aktywności fizycznej. Świeże powietrze dotlenia mózg i usprawnia procesy myślowe. Słońce dostarcza do naszego organizmu witaminę D, która jest niezbędna do utrzymania mocnych kości i leczenia nadciśnienia. Spacery spalają kalorie każdego dnia, dlatego warto wychodzić na piechotę jak najczęściej i jak najwięcej. Rower lub rolki to świetny sposób na ćwiczenia, które są korzystne dla zdrowia. Dowiedz się: Dlaczego TERAZ jest czas na bycie zdrowym

Zdrowe odżywianie

Istnieje wiele informacji na temat tego, co należy jeść, a czego unikać. Według Instytutu Żywności i Żywienia, powinniśmy jeść produkty z różnych grup żywności. Ważne jest, aby jeść różnorodne pokarmy, aby nasz organizm mógł otrzymać wszystkie potrzebne mu składniki odżywcze, w tym witaminy, węglowodany, białka, tłuszcze i witaminy. Międzynarodowy Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności uaktualnił piramidę żywieniową i zmienił jej nazwę na Piramidę Zdrowego Żywienia i Aktywności Fizycznej. Podstawą są warzywa, następnie owoce, zboża, zwłaszcza pełnoziarniste, a potem mleko, mięso, ryby, nasiona roślin strączkowych i jaja. Instytut kładzie też nacisk na tłuszcze, głównie roślinne i orzechy, oraz przestrzega przed nadmiernym spożyciem cukru i soli. Jeśli jesteśmy zdrowi i utrzymujemy prawidłową wagę, nie musimy ograniczać głównych źródeł węglowodanów w tej diecie. Należy zapoznać się z piramidą żywieniową i unikać jedzenia w pośpiechu. Unikaj fast foodów i dbaj o to, aby produkty, które kupujesz w sklepie były jak najbardziej naturalne. Przed zakupem sprawdź skład produktu. Dzisiejsze wysokie zapotrzebowanie na zdrowe nawyki żywieniowe to znak czasów. Bardzo popularny stał się catering dietetyczny z dostawą do domu. Tak zwana “dieta pudełkowa” pozwala nam na dostosowanie ilości składników odżywczych, które dostarczamy naszemu organizmowi.

Brak stresu (chwila relaksu)

Jeśli chcemy dokonać zmiany w naszym stylu życia, należy pamiętać, że nie tylko jesteśmy odpowiedzialni za naszą dietę i regularne ćwiczenia, ale także za to, jak się czujemy. W pierwszej kolejności musimy ograniczyć stres w naszym życiu. Może on prowadzić do wzrostu poziomu kortyzolu, co może powodować znaczne obniżenie metabolizmu. Powoduje to znaczny wzrost apetytu i gromadzenie się tłuszczu w żołądku. Może to prowadzić do poważnych problemów trawiennych. Naukowcy uważają, że stres jest również czynnikiem przyczyniającym się do depresji, która jest śmiertelnie niebezpiecznym stanem w naszych czasach i dotyka coraz więcej ludzi na całym świecie.

Sen jest kluczowy

Wiele osób cierpi na bezsenność. Niewystarczająca ilość snu może prowadzić do drażliwości, depresji i zaburzeń koncentracji. Jeśli dzieje się tak przez dłuższy czas, może to prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych. Brak snu może również prowadzić do zaburzeń równowagi hormonalnej, co może zwiększyć nasze pragnienie spożywania wysokokalorycznych pokarmów. Brak snu przez dłuższy czas może negatywnie wpływać na naturalne mechanizmy obronne organizmu przed mikroorganizmami. Osoby, które śpią mniej niż osiem godzin na dobę, są bardziej narażone na przeziębienie. Ważne jest, aby nie lekceważyć znaczenia bezsenności. Problemy z zasypianiem mogą być oznaką, że nasz organizm nie funkcjonuje prawidłowo.

Ogranicz używki

Wszystkie używki są poważnym problemem w dzisiejszym społeczeństwie. Alkohol jest najbardziej popularną używką, której ludzie poszukują. Może zrujnować życie i zaoferować fałszywą nadzieję dla wielu ludzi. Liczne badania zostały przeprowadzone w celu udowodnienia szkodliwego wpływu alkoholu na zdrowie człowieka. Nadużywanie alkoholu może powodować uszkodzenia wątroby i trzustki, a także problemy psychiczne. Picie dużych ilości alkoholu zwiększa ryzyko zachorowania na raka. Może mieć również negatywny wpływ na układ kostny, mięśnie, układ odpornościowy i układ rozrodczy. Powinniśmy ograniczyć spożycie alkoholu, jeśli chcemy prowadzić zdrowy tryb życia. Lampka wina na rodzinnym spotkaniu nie zaszkodzi. Jednak dobrze jest ograniczyć spożycie alkoholu. Kolejnym niezdrowym nałogiem jest palenie papierosów. Palenie papierosów jest złym nawykiem, który może powodować raka, choroby serca i uszkodzenia płuc. Aby rzucić palenie, musimy mieć silną wolę, aby to zrobić. Palenie może pogorszyć nasz stan zdrowia i możemy mieć do czynienia z kaszlem u palaczy. Palacze będą mieli więcej zmarszczek i bardziej żółte zęby. Niebezpiecznym uzależnieniem są również narkotyki i dopalacze. Substancje psychoaktywne wpływają na ośrodkowy układ nerwowy. Mogą one powodować zmiany zarówno psychiczne (problemy z pamięcią, halucynacje i złudzenia), jak i fizyczne (wzrost ciśnienia krwi, pobudzenie, przyspieszenie akcji serca). Stymulanty mogą być również uzależniające i często prowadzą do śmierci. Dobrym pomysłem jest zaprzestanie używania środków pobudzających.

You may also like