× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
Zabieg stulejki - Derm Estetyka

Różnego rodzaju choroby narządów płciowych są dla mężczyzn bardzo często powodem wstydu i tematem, który trudno podjąć z lekarzem pierwszego kontaktu. Dotyczy to np. stulejki, która – jeśli zostanie zbagatelizowana – może doprowadzić do wystąpienia kolejnych poważnych schorzeń. Warto wiedzieć jednak, że wyleczenie stulejki jest możliwe, dlatego też należy zasięgnąć porady lekarza, by rozprawić się z przykrym problemem.

Co to jest stulejka i jakie ma następstwa?

Stulejką bywa nazywane zwężenie napletka, które utrudnia, a czasem nawet uniemożliwia jego odprowadzenie. Taki stan rzeczy rodzi różne trudności. Są one związane np. ze sferą intymną, ale również z utrzymaniem odpowiedniej higieny, jeśli chodzi o narządy płciowe. Nieleczona stulejka prowadzi do częstych, niezwykle uciążliwych zakażeń, a w skrajnych przypadkach nawet do trudności w oddawaniu moczu. Zdecydowanie najgorszym sposobem radzenia sobie z tym problemem są próby odprowadzenia napletka z wykorzystaniem metod siłowych. W ten sposób mogą bowiem powstać poważne urazy, powodujące bardzo duży dyskomfort i dolegliwości bólowe.

Jak leczyć stulejkę?

Współczesna medycyna potrafi bez większych problemów uporać się ze schorzeniem, jakim jest stulejka. Wystarczy tylko stosunkowo łatwa operacja, by pozbyć się bólu i dyskomfortu. Leczenie stulejki przybiera dwie formy. Pierwsza z nich to tzw. plastyka napletka, drugą natomiast jest obrzezanie. Jak nietrudno się domyślić, metody te znacząco się od siebie różnią. Plastyka napletka sprowadza się do poszerzenia jego końcowego fragmentu, dzięki czemu możliwe staje się jego odprowadzenie. Z kolei obrzezanie to już całkowite albo częściowe usunięcie napletka. Więcej o obu metodach przeczytać można w artykule na stronie www.chirurg-gdynia.pl/oferta/zabieg-stulejki, gdzie poruszono również temat nieoperacyjnego leczenia stulejki. Niezależnie od metody, która będzie konieczna, by pozbyć się uciążliwego problemu, warto podkreślić, że procedury medyczne uznane są za w pełni bezpieczne dla pacjenta.

Rodzaje stulejki

Jak przebiega rekonwalescencja po operacji?

Zgodnie z treścią, zamieszczoną na stronie “Jak postępować po zabiegu stulejki? Zalecenia, pielęgnacja i mycie”, przede wszystkim trzeba ściśle stosować się do wytycznych lekarza prowadzącego. W czasie rekonwalescencji należy unikać aktywności fizycznej i dużego wysiłku przez minimum 3 tygodnie. Przez miesiąc natomiast mężczyźni powinni zachować wstrzemięźliwość seksualną. Nie trzeba natomiast ściągać szwów, gdyż wchłoną się one samoistnie. Ewentualne dolegliwości bólowe, można łagodzić powszechnie dostępnymi środkami przeciwbólowymi. Warto podkreślić, że wyłącznie zachowanie higieny i regularna zmiana opatrunków, przyniosą trwałe efekty. Ważne będzie również stosowanie różnego rodzaju kremów, które przyśpieszają gojenie się ran.

Dlaczego warto poddać się operacji stulejki?

Operacja stulejki uznawana jest za bezpieczną, a sam zabieg nie niesie ze sobą istotnych zagrożeń. Dzięki niej możliwe jest natomiast usunięcie dyskomfortu i dolegliwości bólowych, które znacznie obniżają komfort życia. Operacja stulejki poprawia życie intymne, pozwala zlikwidować problemy zdrowotne, ale również i psychiczne, które mogą wynikać z tej przypadłości. Co ważne – zabieg wykonany przez profesjonalistę jest bezbolesny, a czas rekonwalescencji stosunkowo krótki. Te argumenty z pewnością przekonają osoby, które w dalszym ciągu zastanawiają się nad konsultacją z lekarzem, wstydząc się problemu, który w rzeczywistości dotyczy sporej liczby mężczyzn.

You may also like