
Masz stresującą pracę, a do tego ciągły siedzący tryb? Odczuwasz ból w odcinku kręgosłupa szyjnego, który promieniuje aż do głowy? To mogą być chroniczne, napięciowe bóle głowy. Objawy możesz odczuwać nie tylko w samym miejscu, który wywołuje nieprzyjemny ból, ale i w okolicach.
Osteopatia, a napięciowe bóle głowy
Dzięki znajomości anatomii człowieka i osteopatii jesteśmy w stanie wpłynąć nie tylko na rejon bólowy, ale i na powiązane z nim narządy, tkanki i komórki. Osteopatia uczy, że wszystkie narządy oraz więzadła łączą się ze sobą i mają istotne oddziaływanie na siebie nawzajem. Magister fizjoterapii i student osteopatii w Still Academy of Osteopathy – Adam Joszonek, w jednym ze swoich wpisów blogowych ujawnił, że lata pracy i doświadczenie dowiodły, że problemy układu pokarmowego wywołują ten problem.
Jak radzić sobie z tym bólem i jak go wyeliminować?
Leczenie tej przypadłości należy zacząć przede wszystkim od ustalenia źródła, które przyczynia się do problemów z układem pokarmowym. „Nerw błędny” rejonu podpotylicznego łączy się z narządami wewnętrznymi i drażnienie tego nerwu powoduje, że odczuwamy ból w górnej części odcinka szyjnego. Ból, który rzutuje na cały rejon głowy. W walce z tym problemem mogą pomóc manipulacje wisceralne, które pozwolą uwolnić pewne rejony jamy brzusznej i poprawić pracę narządów wewnętrznych.
Jak długo walczy się bólem głowy?
Wszystko zależy od organizmu człowieka. Po zastosowaniu terapii osteopatycznej, zwykle efekt ulgi odczuwa się od razu. W najcięższych przypadkach, gdzie organizm potrzebuje czasu na regenerację – po kilku dniach pojawi się znacząca poprawa. Osteopatia w dolegliwościach bólowych może przyczynić się do tego, że zaczniesz na nowo żyć bez bólu i środków farmakologicznych.